Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Hororová nehoda: Šestiletý klučina je ve vážném stavu, vběhl řidiči do cesty

ilustarční foto
Zdroj: extra.cz/Martin Procházka
Nehoda

Při střetu s autem se v úterý večer v Třinci na Frýdecko-Místecku vážně zranil šestiletý chlapec. Původní zprávy hovořily o tom, že jel na kole. Podle nejnovějších informací ale vběhl řidiči pod kola. Chlapec byl s podezřením na poranění mozku a páteře letecky převezen do nemocnice v Ostravě, informoval mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.Jak uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková pro portál TN.cz, šestiletý klučina náhle vběhl pod kola rozjetého auta. "Nezletilý chlapec měl vběhnout bezprostředně před projíždějící vozidlo," upřesnila mluvčí a dodala, že řidič nepožil omamné látky.

Původní zpráva přitom hovořila o tom, že chlapec měl jet na kole. "Krátce před půl sedmou přijali pracovníci krajského operačního střediska tísňovou výzvu ke střetu dítěte na jízdním kole s osobním automobilem v Třinci. Na místo události vyjel tým RLP (Rychlé lékařské pomoci) a vzlétli letečtí záchranáři," sdělil Humpl.

Šestiletý cyklista, který byl po nehodě při vědomí, utrpěl poranění hlavy, ruky a nohy. Zasahující lékaři u něj měli podezření na poranění mozku a páteře, proto ho uvedli do umělého spánku a připojili na umělou ventilaci.

Zasahoval vrtulník

Na místo musel být přivolán vrtulník, protože chlapcův stav byl velmi vážný. Záchranáři dali poraněnému dítěti krční límec a uložili ho do podtlakové matrace.

Helikoptéra následně převezla chlapce na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice. Zatím není jasné, proč k nehodě došlo, ani zda za ni může chyba řidiče.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy