Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Horor v Praze před školou: Muž ukradl mamince auto s půlroční holčičkou a odjel

Zdroj: Policie ČR
strach
Chvíle plné strachu zažila jednatřicetiletá žena, která šla vyzvednout do školy svou dceru. Mladší, teprve šestiměsíční holčičku, nechala před budovou v nastartovaném autě. Šance se chopil všímavý zloděj, který s autem ujel. Než matka se starší dcerou vyšla ze školy, vůz byl i s miminkem pryč.

Zatím neznámý muž si všiml zaparkovaného auta, kterému běžel motor. Využil proto příležitosti, nasedl a s vozem ujel. Zřejmě až po chvíli si všiml, že na zadním sedadle je autosedačka s teprve půlročním miminkem. Rozhodl se zajet na parkoviště, kde holčičku v sedačce vyložil a ujel.

Holčičku našla náhodná kolemjdoucí, která na parkovišti ještě chvíli čekala, zda si pro dítě nepřijdou rodiče. Ti se však neobjevili a tak se rozhodla, že autosedačku s miminkem odnese na policejní služebnu. Strážníci v tu chvíli byli v kontaktu už i s vyděšenou matkou a proto pro dívenku na spořilovské oddělení zajeli, aby si ji mohla matka převzít.

Bezpečnostní kamera zachytila celý incident. Záběry ukazují muže v červené bundě, který vozidlo odcizil. Není mu však vidět do tváře, policie tak žádá o pomoc veřejnost. „Žádáme řidiče, kteří se v pondělí 4. listopadu okolo 15:30 hodin pohybovali u základní školy v Mikulově ulici v Praze 4, aby se ozvali na linku 158,“ uvedl mluvčí krajské policie Jan Daněk.

Případ je prověřován jako podezření ze spáchání trestného činu krádeže a pachateli hrozí až 5 let ve vězení. Odcizené vozidlo bylo nalezeno havarované na křižovatce ulice U Plynárny a Nad Vinným potokem.

Související články

Další články