Obžalovaný Jiří Meindl má za sebou pěkně pestrou minulost. Již dříve stanul před soudem za ublížení na zdraví a také prošel výchovným ústavem. Muž měl podle výpovědi napadené ženy zazvonit na její zvonek a pod záminkou vrácení peněz za svého spolubydlícího ji donutit, aby ho pustila dál.

Šestadvacetiletá dívka muži otevřela dveře, ten jí však ihned přiložil nůž na krk a oznámil jí, že ji znásilní. Když tak učinil, začal mladé ženě vyhrožovat smrtí a následně mladou ženu znásilnil znovu.

Jakmile se žena začala bránit, měl ji surově mlátit do obličeje, břicha a následně zbitou dívku pořezal v intimních partiích. Policii zavolali sousedé, kteří slyšeli z bytu dívky nesnesitelný křik. Muž u soudu odmítl vypovídat a policii několikrát řekl, že si nic nepamatuje.

Dívka požaduje od útočníka 1,4 milionu korun. Po útoku se potýká s psychickými a fyzickými problémy. Straní se lidí, bojí se vycházet ven, nebo nechce zůstávat sama doma. Její zranění byla natolik vážná, že ji museli lékaři uvést do umělého spánku.