Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Horor v Pánově: V tomto domě zemřel dědeček s vnučkou, rodina zoufale prosí o pomoc

Dva členové rodin Kotkových a Procházkových bohužel tragicky zahynuli při tornádu.
Zdroj: Se souhlasem Veroniky Procházkové, koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
Tornádo na Moravě

Tornádo na jižní Moravě vzalo střechu nad hlavou také rodinám Procházkových a Kotkových v Pánově na Hodonínsku. Ale nejen to, přírodní živel dva členy rodiny dokonce usmrtil. Jednalo se o dědečka a jeho vnučku. Zbytek rodiny se nyní z tragédie zotavuje a matka malé holčičky a dcera usmrceného otce utrpěla těžká zranění páteře a čeká ji velmi náročná léčba. 

V době, kdy udeřilo tornádo, se pětičlenná rodina nacházela zrovna v horním patře domu. Čtyřiašedesátiletý Milan Procházka, jeho dcera Eliška Kotková se svými dvěma dcerami a další vnouček, syn jej švagrové Veroniky Procházkové si užívali večer, když se tornádo přiřítilo k jejich baráku a způsobilo zřícení střechy. Bohužel, dědeček Milan byl na místě mrtvý. Zbytek přítomných ležel bezmocně pod sutinami několik desítek minut, než jim přišli pomoci záchranáři.

První byl ale zřejmě na místě jistý Bronislav Ševela z Vracova, který Novinkám popsal, jak to celé probíhalo. „Vyskočil jsem z auta a hned na mě křičel nějaký pán, že jsou tam zasypaní lidé. Vlezl jsem nahoru po zborceném schodišti. Byl tam zasypaný starší pán a kousek vedle něj byl pod troskami malý kluk,“ řekl Ševela pro již zmíněný web.

Snažil se ho zachránit za každou cenu

„Holýma rukama jsem se snažil odhrnovat cihly a trosky, ale nešlo mi to, bylo tam toho strašně moc. Stejně jsem ale klukovi řekl, že mu slibuju, že ho odtud dostanu za každou cenu. Dělal jsem, co se dalo. Vím ale, že kdyby v tu chvíli nepřijeli hasiči z Ratíškovic, nedostal bych ho ven,“ přiznal Ševela.

Holčička nehodu nepřežila

Po vysvobození byli převezeni do nemocnic. Nejmladší ani ne tříletá holčička následkům zranění podlehla, ale zbytek rodiny přežil. Maminka Eliška utrpěla vážné zranění páteře a nyní je v péči lékařů. Ostatní dvě děti jako zázrakem vyvázly pouze s drobnými odřeninami a pohmožděninami. Psychické následky si však ponesou velmi dlouho.

I z toho důvodu byla této rodině, která tragicky přišla o dva členy rodiny i domov, zřízena sbírka na portálu Donio.cz. Finančně pomoci jim můžete i vy. „Děkujeme všem, kdo by nám chtěli pomoct v téhle nelehké situaci, kdy nám jen pár osudných minut obrátilo životy naruby. Elišku čeká náročná léčba a dlouhá rekonvalescence. Ona, děti i ostatní členové rodiny budou svěřeni do péče psychoterapeutů. Vybranou finanční částku rodina použije na zdravotní péči o přeživší a výlohy spojené s tragédií,“ popsala sbírku Veronika Procházková, matka zachráněného chlapce.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy