Poliklinika svatého Jakuba má na krku pěkný průšvih. Při porodu tam byla miminku odtržena hlavička od těla a děťátko pochopitelně zemřelo. Ředitel nemocnice Marián Petko se vyjádřil, že je mu to velmi líto, a okolnosti celé události, která se stala v bardejovské nemocnici na Slovensku, bude prošetřovat komise.

Porod probíhal přirozeně a s komplikacemi nikdo nepočítal. „Chodila jsem pravidelně do poradny a do nemocnice jsem přišla v ten den, kdy se očekával porod,“ vypověděla maminka Elena (35), kterou tragédie dostala na dno. „Lékař mi řekl, že mám děťátko vytlačit. Hlavička už byla venku a Lorianka žila. Zaznamenala jsem, že na sál přišlo vetší množství lékařů. Začala jsem tušit, že něco není v pořádku. Loriance se zaseklo rameno v mém těle. Pomáhali mi lékaři i sestřičky, ale nešlo to. Potom se to podařilo. Ptala jsem se sestřičky, zda dítě žije? Neřekla mi nic, jen uhnula očima. Už jsem věděla, že moje děťátko to nepřežilo,“ svěřila se maminka, podle které mohla Lorianka žít.

Místo toho, aby rodina slavila příchod novorozeného dítěte na svět, musela zorganizovat pohřeb. Podle všeho je příčinou smrti odtržení krční páteře od lebky. „V první řadě chci vyslovit upřímnou soustrast rodině. Každé úmrtí v rodině je těžká záležitost a úmrtí novorozeněte o to více,“ dodal ředitel nemocnice. Informaci přinesl portál Čas.sk.