Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Horor v Klatovské nemocnici: Šílený primář tam mučil batolata, do vězení ale nepůjde!

Klatovská nemocnice řeší nebývalý problém, jeden z jejích doktorů
mučil děti. Dokonce bývalý primář dětského oddělení.

Desítku případů mučení malých dětí nyní řeší policie v Klatovské nemocnici, kde se podle informací novin Právo měl bývalý primář Jiří Havránek dopouštět až sadistického chování na malých dětech ve věku jednoho roku až dvou let.

Děti se dokonce po jeho „odborné péči“ dostávaly do ohrožení života, server Novinky.cz, online deníku Právo, uvádí příklad dvouleté lehce popálené dívky, do jejíž žíly na ruce se Havránek pokoušel zavést kanylu více než dvacetkrát, přičemž dívka byla při plném vědomí.

Matka jednoho z dětí, které Havránek ošetřoval, se novinám svěřila, že její dceru předávkoval analgetiky a dítě muselo být resuscitováno, neboť mu selhávaly životní funkce.

Policie eviduje několik výpovědí matek, které hovoří o tom, že duševně nemocný primář jejich děti mučil vpichy po celém těle, dokonce i na hlavě, kam se snažil zavádět kanylu.

Lékař, podle vyšetřování trpící bipolární poruchou, by nakonec nemusel být trestně stíhán, neboť za své chování tehdy nebyl odpovědný, ovšem podle Práva je dosud v pracovním poměru, a to v nemocnici v Rakovníku, kde si momentálně vybírá neschopenku, ale opět tam pracuje jako vedoucí dětského oddělení.

Podle znalců, kteří mají jeho případ na starosti, došlo kromě fyzického mučení i k psychické újmě dětí, ředitel rakovnické nemocnice o jeho případu z Klatov nevěděl a bude jej řešit, jakmile se Havránek vrátí ze své neschopenky.

Havránek ale do vězení nejspíš vůbec nepůjde, znalci v oboru navrhují ochrannou psychiatrickou léčbu a o ní bude rozhodovat soud.

Mohlo by vás zajímat

Další články