Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020 koronavirus

Nejnovější kauzy

Horor v Chebu: Cizinec (26) v obchoďáku ukopal staršího muže (†64) k smrti!

V neděli 10. března 2019 došlo v odpoledních hodinách v Chebu v místním obchodním domě k brutálnímu napadení 64letého muže. Po předchozí slovní rozepři měl 26letý cizinec fyzicky napadnout staršího muže nejprve pěstmi do oblasti hlavy. V napadání měl pokračovat i kopy, a to i přesto, že již muž ležel na zemi a byl ve stavu, kdy se nemohl bránit. Starší muž byl letecky transportován do nemocnice, kde po pár dnech zraněním podlehl. V případě prokázání viny hrozí cizinci až 18 let vězení.

Slovní potyčka vedla až k odpornému útoku, když 26letý cizinec začal bít a kopat 64letého muže. Ten se pak dostal do stavu, kdy jen ležel na zemi a nemohl se bránit. Útočník nereagoval na výzvy přihlížející obsluhy a jeho jednání bylo následně ukončeno až ze strany ostrahy, která jej násilím od napadeného muže odtrhla, následně ale z místa utekl. Do necelé hodiny od oznámení napadení byl agresor policisty vypátrán a následně zadržen. Vážné zranění muže si vyžádalo okamžitý letecký transport do nemocnice v Plzni.

Chebští kriminalisté poté zahájili trestní stíhání cizince, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu Těžké ublížení na zdraví s přečinem Výtržnictví. Vyšetřovatel podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Soudce rozhodl o uvalení vazby na obviněného a policisté jej od soudu eskortovali rovnou do vazební věznice.

Napadený muž po několika dnech bohužel v nemocnici zemřel. Na základě dalších zjištěných skutečností si případ následně převzali kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, kteří případ překvalifikovali a cizince obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Upozornění na změnu právní kvalifikace si obviněný cizinec převzal dne 1. 4. 2019 již ve vazební věznici. „V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na deset až osmnáct let,“ sdělila policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Související články

Další články