Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Horor v Brně: Vraždil, pak s obětí umlácenou kladivem ujížděl a zapálil ji

Zdroj: Policie ČR
kriminalita

Muž, který v Brně ujížděl v ukradeném voze policii, se zřejmě dopustil vraždy. Ještě před konfliktem v autobazaru, ze kterého vůz odcizil, zřejmě napadl muže v Brně-Slatině.

Terčem agresivity neznámého muže se podle policie stal v sobotu večer pracovník autobazaru. Po jeho napadení muž odjel odcizeným jeepem. "Na případu kvalifikovaném v tuto chvíli jako loupež jsme začali ihned po oznámení pracovat a po odcizeném vozidle pátrat i s využitím vrtulníku. Hledané vozidlo se podařilo objevit v Židenicích, muž za volantem ale odmítl uposlechnout pokynů policistů k zastavení a začal ujíždět," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. .

Podle svědků z místa činu je pachatelem devětadvacetiletý thai boxer, který jednu z obětí umlátil kladivem a následně spolu s jeho vozem zapálil...

Pronásledování za pomoci vrtulníku skončilo zadržením podezřelého v Křenovicích. "Policisté dále zjistili, že ještě před konfliktem v autobazaru došlo k napadení dalšího muže v Brně-Slatině. Ten byl nalezen na místě činu bez známek života. Věc prověřujeme jako zvlášť závažný zločin vraždy," uvedl mluvčí. Oběť měl pachatel umlátit kladivem a posléze podle informací CNN Prima News zapálit i s vozem. Není však zatím jasné, jestli si muže vybral pachatel cíleně a nebo jen náhodně.

Provedené testy podle policie s největší pravděpodobností potvrdí, že byl agresor při sobotním zadržení pod vlivem návykových látek. Ze zdravotních důvodů ale dosud nebylo možné provést veškeré procesní úkony. Mluvčí uvedl, že se uskuteční hned, jakmile to zdravotní stav muže dovolí.

Podezřelý je devětadvacetiletý Alain B, který se pravidelně účastnil boxerských soutěží u nás i v zahraničí a má malého syna. Motiv celého činu je zatím neznámý.

Související články

Další články