Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Horor To přichází s druhou kapitolou: Bill Skarsgård měl z natáčení noční můry

Horor To přichází s druhou kapitolou: Bill Skarsgård měl z natáčení noční můry
Zdroj: New Line Cinema
+ Dalších 5 fotografií
premiéra
Horor To přichází do kin s druhou kapitolou. Klauna Pennywise, který běsní jednou za 27 let, si stejně jako v první kapitole zahrál herec Bill Skarsgård (29). Ten se hodně dlouho rozmýšlel, zda se role ujmout podruhé - už první natáčení mu totiž přivodilo noční můry, během kterých utíkal před sebou samotným alias Pennywisem. Kvůli tomu prý téměř nespal.

První snímek To pochází z roku 1990 a klauna Pennywise v něm ztvárnil hororový mistr Tim Curry Film byl natočen podle stejnojmenné knihy legendárního spisovatele Stephena Kinga. Ta se v roce 2017 dočkala dalšího filmového zpracování, které bylo tentokrát rozděleno na dvě kapitoly. V první kapitole se s Pennywisem potýkali členové Klubu smolařů ještě jako děti, v té druhé, která jde do kin nyní pod název To Kapitola 2-kapitola-2, se s ním už budou potýkat jako dospělí.

Samotné diváky, kteří znají knižní předlohu a první filmové zpracování, rozhodně čeká spousta nových věcí. Překvapení tkví i v tom, že sám King požádal scénáristy, aby pro druhou kapitolu mohl napsat scénu, která v knize ani ve snímku z roku 1990 nebyla. Ti mu to povolili, a tak je jisté, že fanoušci se mají na co těšit.

Bill Skarsgård, který hrál Pennywise v první kapitole To, se ale coby děsivý klaun do fiktivního městečka Derry málem nevrátil. Natáčení druhé kapitoly dlouho zvažoval, po té první ho totiž pronásledovaly příšerné noční můry, které ho nenechaly spát. Bál se sám sebe coby Pennywise, se kterým musel ve svých snech bojovat stejně jako členové Klubu smolařů. "Byl jsem doma, natáčení už jsem měl za sebou a najednou se mi začaly zdát velmi zvláštní sny. Sám sebe jsem v nich jako Pennywise děsil a musel jsem sám sebe přemáhat. Během natáčení jsem se tím monstrem stal a myslím, že těmi sny jsem ho ze sebe dostal," uvedl Bill v rozhovoru pro Entertainment Weekly.

Nejen podle fanoušků je obrovské štěstí, že do role znovu šel. Fandí mu nejen Stephen King, kterého jeho výkon přiměl k napsání zcela nové scény, ale i původní Pennywise Tim Curry. "Billa mám velmi rád, myslím si, že si s rolí poradil velmi dobře. Nemá typický klaunský obličej a bylo zajímavé sledovat, jak postavu pojal," uvedl někdejší klaun pro Screen Geek.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy