Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

HOROR PTÁCI JE REÁLNÝ: U Plzně na mladíka zaútočila sova! Co mu rozdrápala?

Zdroj: profimedia.cz, youtube.com
Hrůza
AKTUALIZOVÁNO: Pokud znáte filmovou klasiku od mistra strachu Alfreda Hitchcocka, je tento text právě pro vás. Mladíka u Plzně napadla sova. Podle odborníků útočil puštík obecný. Ve hře je ale také varianta, že útočil vycvičený dravec.

Mladík si byl zaběhat u lesa nedaleko Plzně. V tom ho napadla sova. Odborníci si myslí, že šlo o útok puštíka obecného.

„Běžel jsem spíš pomaleji, jako vždy jsem poslouchal hudbu ze sluchátek, když vtom jsem z ničeho nic zezadu nečekaně ucítil úder do hlavy. Nebyla to rána, jako když vás někdo praští kamenem, ale spíše takové to ostré škrábnutí, jako když škrtnete hlavou o větev šípku nebo hlohu. Ukrutně jsem se lekl a přidal,“ popsal napadený muž svůj nehezký zážitek Karlu Makoňovi z plzeňské záchranné stanice živočichů. Na příběh pak mimo jiné upozornil také web novinky.cz.

Drama ale nekončilo. „Sedl si na větev přede mnou, rychle se otočil a bác – další výpad. To jsem už pelášil jako o život a máchal kolem sebe rukama,“ dodal mladík. Na hlavě mu na památku zbyly nehezké škrábance.

Odborníci si myslí, že šlo o útok sovy. Mohl útočit puštík obecný. Mladík zřejmě běžel těsně kolem hnízda. Puštík se rozhodl, že bude bránit vejce a rozhodl se, že mladíka odežene. Což se mu povedlo.

AKTUALIZACE:

V pátek dne 17. 5. se objevila informace, že na běžce nemusela útočit sova, ale vycvičený dravec! „Ozvali se další tři běžci, dva muži a jedna žena, kteří měli na uvedené lokalitě úplně stejný zážitek,“ uvedl Karel Makoň z plzeňské záchranné stanice živočichů. S tím, že nemusí jít o sovu, ale že za útokem může stát vycvičený dravec.

Související články

Další články