Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Horor na talíři: Mrtvá sépie se najednou probudí a začne zdrhat z talíře!

Zatím jste ve svém životě neměli tu čest ochutnat sépii a chtěli byste to zkusit? Tak se hlavně připravte na to, co se stane, když mrtvého mořského tvora polijete sójovou omáčkou!

Následující video opravdu nedoporučujeme ke zhlédnutí slabším povahám. Tak trochu totiž připomíná scénu z hororového filmu. Bohužel je ale ze skutečného života.

Stolovníci v něm mají před sebou talíř s mrtvou sépií. Když ji začnou polévat sójovou omáčkou, mořský tvor se začne vzpouzet a zvedat svá chapadla. Chvíli to vypadá, že chce z talíře dokonce utéct. Delegace z Hoštic by z podobné scény měla jednoduše radost.

Jak ale k něčemu takovému mohlo dojít? Je snad možné, že mrtvý tvor skutečně obživl?

Můžeme vás uklidnit, neobživl. Servírovaná sépie byla opravdu mrtvá, takže se v budoucnu nemusíte obávat její konzumace. Video ale zároveň není ani fake a celý efekt má své vědecké objasnění.

Krátký „návrat k životu“ způsobilo velké množství soli v omáčce, která vyburcovala stále aktivní svalové buňky. Podobného účinku dosáhnete třeba i s posoleným žabím stehýnkem.

Až si tedy budete někdy na obdobném daru moře pochutnávat, raději bez sójové omáčky. Otázkou je: odvážíte se vůbec po takovém videu?

Související články

Další články