Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Horor na Orlíku: Potápěči hledali tělo sebevraha, naráželi na jednu mrtvolu za druhou

Horor na Orlíku: Potápěči hledali tělo sebevraha, naráželi na jednu mrtvolu za druhou
Zdroj: Policie ČR
+ Další 2 fotografie
objev
Orlická přehrada opět odkryla svá děsivá tajemství. V uplynulých dnech policejní potápěči vytáhli z hlubin torza dvou těl. Původně přitom pátrali jen po sebevrahovi, který skočil ze Žďákovského mostu. I jeho tělo nakonec našli.

Pořádně děsivý nález čekal policejní potápěče na dně orlické přehrady. Z hlubin vytáhli v uplynulých několika dnech dvě lidská torza. „Policejní potápěči si někdy připadají jako archeologové a antropologové v jednom. Někdy totiž s kriminalisty najdou i to, co zrovna nehledali,“ uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Potápěči v Orlíku přitom pátrali po sebevrahovi, ani jedno z nalezených těl mu však nepatřilo. „Od začátku března písečtí pátrali po pohřešovaném muži, všechny indicie naznačovaly, že ukončil svůj život skokem do vodní nádrže Orlík ze Žďákovského mostu,“ řekl Matzner. Do pátrací akce se zapojili potápěči zásahové jednotky, zmínění specialisté z Brna, vybaveni sonarem i barokomorou a hasiči s čluny. Z výšky pak vodní hladinu a břehy prohledávaly policejní drony a vrtulník.

Policisté pro pátrání využili sonaru. Na něm po několika dnech objevili podezřelý předmět v hloubce 47 metrů. Podezření, že jde o lidské tělo, se nakonec potvrdilo. Nepatřilo ale pohřešovanému muži. „Bylo v tak značném stádiu rozkladu, že nebylo ihned možné zjistit totožnost, věk ani pohlaví. Jedna věc byla jasná, nešlo o hledaného sebevraha. Tělo policisté předali k soudnímu zkoumání, potřebují znát příčinu smrti a vše, co povede ke zjištění totožnosti,“ vysvětlil mluvčí.

Tělo sebevraha se nakonec našlo

K Orlíku se pak policisté vrátili po několika dnech a sonar opět zaznamenal další podezřelý objekt. Osm potápěčů následně z hloubky 50 metrů vytáhlo další tělo v rozkladu. Opět ale nešlo o hledaného sebevraha. Z těla se na místě nedalo určit, jak zemřel, vyšetřovatelé ale nevyloučili násilnou smrt.

Nakonec se potvrdily i černé obavy policistů, když vypátrali i tělo sebevraha. To nejdříve zahlédla žena u podolské pláže a následně informovala i policii. „Po telefonu pak oznamovatelka navedla na místo hlídku. Kriminalisté zjistili, že jde o muže, který byl od ledna letošního roku pohřešovaný, pravděpodobně tak v Orlíku spáchal sebevraždu,“ dodal Matzner.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy