Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Horor na oblíbeném ostrově Čechů: V tašce našli mrtvou Olivii (†6), po roční Aničce se pátrá

Muž unesl a zabil své dvě dcery.
Zdroj: Local police in Santa Cruz de Tenerife, koláž eXtra.cz
Tragédie

Opravdu hrozný nález učinil ve čtvrtek 10. června večer potapěčský robot. U břehů ostrova Tenerife byla ve vodě v hloubce asi 1000 metrů na mořském dně nalezena sportovní taška. V ní bylo tělo nebohé šestileté dívky, kterou měl podle informací v dubnu unést její vlastní otec.

Nejhorší možný scénář se naplnil. U břehů ostrova Tenerife byla nalezena pohřešovaná Olivia Gimeno (6), kterou na mořském dně v hloubce asi 1000 metrů objevil potapěčský robot. Jak informoval deník The Sun, policie již delší dobu pracovala s verzí, že dívku a její mladší sestru unesl jejich otec, Tomás Antonio Gimeno (37). Ten se měl 27. dubna pohádat s matkou svých dvou dcer Beatriz a následně sestry unést z města Santa Cruz neznámo kam. Matka zmizení ihned nahlásila, když zjistila, že se dívky nevrátily zpět domů.

Španělská policie věří, že byla nalezená dívka zabita svým otcem na člunu, poté dána do sportovní tašky a zatížená kotvou, aby nebyla možnost, že by později brašna vyplula na hladinu. Nedaleko místa objevu první tašky byla nalezena i druhá, ovšem prázdná. To vyvolalo obavy, že se ve druhé tašce mohla nacházet její roční sestra Anna. Pátrání po ní, ale i po otci Tomásovi však stále pokračuje, ten totiž zmizel neznámo kam. Člun, v němž měl podle policie muž obě dívky zabít, byl před nějakou dobou nalezen volně plovoucí po moři. Nacházely se tam stopy krve.

Mě a holky už neuvidíš!

V den zmizení, tedy 27. dubna, šel Tomás kolem páté hodiny odpolední vyzvednout k Beatriz domů jeho mladší dceru Annu, a poté se vydal pro Olivii, která měla hodinu německého jazyka. Nejdříve vzal své dcery k sobě domů a zpátky je už nevrátil. Během večera si pár vyměnil několik telefonních hovorů a ošklivých zpráv, včetné té, kdy Tomás své bývalé ženě napsal: „Mě a holky už nikdy neuvidíš.“ Podle španělských médií poslal přes aplikaci WhatsApp zprávy známým, které vyznívají jako dopisy na rozloučenou.

Kolem půl osmé večer pak byl Tomás viděn na kamerových záznamech v přístavu Santa Cruz, ale již bez dětí, jen s kufry a taškami, které naložil na svůj člun. Po zmizení si nejdříve matka dívek myslela, že s nimi chtěl uprchnout v člunu do Afriky, to se ale nestalo.

Pozůstatky dívky byly převezeny do Ústavu soudního lékařství v Santa Cruz, kde budou analyzovány za účelem identifikace, avšak policie si je téměř stoprocentně jistá, že se jedná právě o zmizelou Oliviu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy