Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Horor na jezeře: Policie vyháněla bruslící děti z ledu vrtulníkem, rodiče i odborníci zuří

Zdroj: Profimedia
NĚMECKO
Scéna jak z akčního filmu. Němečtí policisté si vzali vrtulník, aby vyhnali stovky lidí ze zamrzlého jezera Weissensee nedaleko Berlína. Na ledové ploše okamžitě zavládla panika – všichni se snažili dostat na břeh. Policejní razie vyvolala řadu negativních reakcí.

Něco podobného se stalo i den předtím na břehu Müggelsee v Berlíně a v sobotu v Rummelsburger Bucht ve Friedrichshainu nebo Schlachtensee. Tamní policie zákrok odůvodňuje tím, že bylo až moc lidí na ledové ploše, která je kvůli současnému počasí dost nestabilní. V Německu sice panují teploty pod bodem mrazu, ale sluneční záření přes den může pevný led změnit na křehký a nestabilní. Policie varuje všechny, aby nevstupoali na zamrzlá jezera v okolí Berlína.

Na policejní zásah se objevila celá řada reakcí, dle řady komentujících na sociálních sítích bylo využití vrtulníku přehnané. Například novinářka Jagoda Mariničová tvrdí, že priority Německa vypadají asi tak, že nedokáže zorganizovat očkování, ale umí použít vrtulník k vyhánění dětí ze zamrzlé plochy. Jsou ale i tací, kteří postup policie kvitují – argumentují, že rodiče by své děti neměli brát na tenoučký led, který by se pod nimi mohl propadnout.

Související články

Další články