Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Hořký svět u diváků zatím boduje: V seriálu o výrobě piva září okatá kočka ze Zoo

Matouš Ruml a Barbora Černá v seriálu Hořký svět. Mezi nimi Nathanael Ruml.
Zdroj: Se souhlasem TV Prima
+ Dalších 5 fotografií
seriál

Seriál Hořký svět TV Prima patří podle ohlasů diváků na první díl k těm povedenějším, které tato sezona přinesla. Matouš Ruml prozradil redakci Prima Ženy, co za úspěchem vězí. Jde o tři věci: téma pivovarnictví, samotný děj seriálu a skvělí herci. Kromě Rumla se v hlavních rolích objevili Berenika Kohoutová, Eva Holubová, Bolek Polívka. V seriálu září také Bára Černá. Kdo tato vycházející herecká hvězda je a koho si v Hořkém světě zahrála?

O Báře Černé jsme psali nedávno v souvislosti s novými díly seriálu Zoo, ve kterém hraje po boku své sestry-dvojčete Lucky. V seriálu Hořký svět, jehož děj je zasazen do malebného prostředí Posázaví, hraje bez své sestry. Vidět ji můžete v roli Terezy Víznerové, dcery ztroskotaného sládka Bolka Víznera, kterého nehraje nikdo jiný než Bolek Polívka.

Sládek Vízner propadl v minulosti alkoholu a nyní nesmí svůj výtvor ani ochutnat, aby do toho nespadl znovu. A tak když má začít pomáhat bratrům Štěpánovi (Matouš Ruml) a Michalovi (Jakub Štáfek) s rozjezdem rodinného pivovaru, má o něj jeho dcera strach. Moc dobře má totiž z dětství na paměti otcovy alkoholové eskapády.

Bára Černá hraje už odmalička

Bára Černá má rozhodně o čem hrát. Že hrát umí, jsme se mohli přesvědčit v nových dílech seriálu Zoo či v seriálu Anatomie života. Nejčastěji natáčí po boku své sestry. Společně s Luckou hrála například ve videoklipu Adama Mišíka Já nechci víc (2014), v Kameňáku 4 (2013), Gymplu s (r)učením omezeným (2012). Společnou hereckou kariéru odstartovaly už ve 12 letech , kdy si zahrály po boku slavného Brada Pitta v reklamě. Následovaly další reklamy a postupně začaly také přicházet nabídky na filmy a seriály. A Hořký svět je jedním z dalších.

Tento osmidílný projekt má zatím dobře našlápnuto. Podle ČSFD má po prvním odvysílaném díle 55 % a velký počet kladných recenzí. „Konečně seriál, na který se dá zase s klidným srdcem koukat…,“ zní jeden z komentářů. Co stojí za tajemstvím úspěchu?

Matouš Ruml uhodil v rozhovoru pro Prima Ženy skutečně hřebík na hlavičku. „Hořký svět má v první řadě skvělé herecké obsazení, tím určitě nemyslím jen sebe,“ řekl Ruml.

Originální téma - pivovarnictví

Další věc, která by měla nalákat diváky (a pak je udržet), je téma seriálu. Pivovarnictví a pivovary je téma dosud v televizních seriálech dostatečně neprobádané. „Řeší se výroba piva, takže si myslím, že lidé se hodně dozvědí, co znamená vařit pivo a co obnáší vést malý pivovar,“ pokračuje ve výčtu předností Ruml.

A jako třetí nej tohoto seriálu uvedl samotný děj seriálu, který však nebudeme dopředu prozrazovat. Druhý díl Hořkého světa, který má název Pivaři sobě, má premiéru ve středu 7. 9. ve 20:15 na TV Prima.

Vémola v Clash of the Stars? Propadl bych se hanbou, říká jeho trenér a odmítá ho připravovat

Související články

Další články

Nejnovější kauzy