Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Hořké zklamání v boji o medaile: Ester Ledecká se zranila, na mistrovství závodit nebude

Zdroj: Profimedia.cz
Snowboarding
Pořádné zklamání teď musí prožívat veleúspěšná obojživelnice Ester Ledecká. Ta měla dnes startovat na mistrovství světa ve slovinské Rogle, nakonec ale talentovaná jezdkyně musí překousnout, že do bojů o medaile nezasáhne. Ze hry ji totiž vyřadilo nespecifikované zranění.

Obří slalom je pro sjezdařku a snowboardistku Ester Ledeckou (25) královská disciplína, ze které si pravidelně odváží zlaté medaile. I letos se počítalo, že velešikovná Češka urve nejcennější kov. Nakonec ale do hry vstoupilo zranění, které Ledecké vystavilo nemilosrdnou stopku.

Ledecká měla do šampionátu vstoupit dnešní kvalifikací v obřím slalomu. Po rozcvičce před prvním závodem ale Ledecká šokovala všechny své fanoušky. „Nedokážu rozcvičku ani dokončit, natož unést snowboard jednou rukou nad hlavou, což rozhodlo o tom, že na startu nemám co dělat,“ přiznala v prohlášení Ledecká.

Bude se soustředit na Světový pohár

Mnohonásobná olympijská medailistka nechtěla své zranění specifikovat, zatím tak není jasné, co přesně ji stálo šanci na medaile. Podle všeho to vypadá, že snowboardistka vynechá i závody Světového poháru, které měla na programu o víkendu. „Budu se svým týmem pracovat na tom, abych mohla závodit ve finále Světového poháru na lyžích v Lenzerheide,“ říká odhodlaně Ledecká.

Ta si chtěla ve snowboardu spravit chuť poté, co na nedávném lyžařském mistrovství světa zůstala hned dvakrát těsně pod bednou. Nakonec snowboardu kraluje už několik let a málokdo čekal, že by tomu bylo letos jinak. Ledecké ale nezbyde nic jiného, než se soustředit na Světový pohár.

Související články

Další články