Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Horká neděle psala rekordy: U Prahy meteorologové naměřili téměř 39 stupňů Celsia

+ Další 4 fotografie
počasí v Česku
Tropické počasí během víkendu přepisovalo historické záznamy. Nejvyšší teplotu v České republice naměřila stanice v Dobřichovicích u Prahy. Meteorologové hlásí 38,8 stupně Celsia.

Poslední víkend v červnu byl opravdu tropický. Meteorologové varovali, že citliví jedinci by měli být doma a nechodit raději ven. Ve stínu bylo nepříjemné dusno, na přímém slunci pak bylo pekelně.

Ve Středočeském kraji padly v neděli teplotní rekordy na všech měřicích stanicích. Nejvyšší teplotu v Česku vůbec naměřila stanice v Dobřichovicích u Prahy, 38,8 stupně Celsia, uvedl pro agenturu ČTK Jan Šrámek. Druhá nejvyšší teplota je z Prahy-Komořan, kde bylo 38,7 stupně. V Řeži u Prahy teploměr ukázal 38,6 stupně, v pražské Libuši 38,5 stupně a v Brandýse nad Labem 38,4 stupně. Vysoké teploty byly zaznamenány také v Plzni. Nejvyšší teplotu 37,9 stupně C zaznamenaly měřicí přístroje odpoledne na stanovišti Plzeň-Bolevec.

Také začátek července bude ve znamení velkých teplot. V pondělí meteorologové čekají až 37 stupně Celsia. K večeru by se měly lokálně objevit bouřky. Dojde tak k lehkému ochlazení, v úterý a ve středu by se teploty na území České republiky měly pohybovat kolem 30 stupně Celsia.

Mohlo by vás zajímat

Další články