Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Hořká dohra ponížení Saskie Burešové: Za Kotka to schytal i Bouček. Na Primě už se neukáže

Saskia Burešová je stálicí českých televizních obrazovek.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
urážka

Kdyby Vojtěch Kotek (34) věděl, co svým výrokem o Saskii Burešové (75) způsobí, jistě by radši držel jazyk za zuby a nejapné vtípky si nechal od cesty. Známý herec totiž v pořadu Máme rádi Česko nazval hvězdu Kalendária transsexuálkou, té se to dotklo natolik, že nedávno zrušila i svou účast v pořadu Inkognito, který můžete pravidelně sledovat na TV Prima. O svém rozhodnutí promluvila v pořadu Face 2 Face.

Ostuda pokračuje

Nestárnoucí legenda televizních obrazovek Saskia Burešová se pořád ještě nevzpamatovala z ponížení, kterému byla prostřednictvím televizních obrazovek krutě vystavena. Před nedávnem se jí dostalo šokujícího označení člověkem, od kterého by to nikdo nikdy nečekal. Známý herec Vojta Kotek ji v pořad Máme rádi Česko označil za transsexuálku.

Dalo by se říct, že Vojta Kotek je takový Mirek Dušín českého showbyznysu. Svoje soukromí si střeží, netropí žádné skandály, nepere na veřejnosti špinavé prádlo a své práci se věnuje rozhodně více než VIP večírkům. I pan "slušňák" se ale může utnout a vypustit z úst velmi nekorektní vtípek.

„Můj známý měl na návštěvě před šesti, sedmi lety kamaráda z Ameriky. A viděl u nás v televizi nějaký pořad, který moderovala Saskia Burešová. A řekl tomu mému kamarádovi neuvěřitelnou věc. Že nechápe, jak je možné, že je Česká republika takhle dopředu před Amerikou. Že u nás tady v Česku moderují pořady trans lidi,” řekl Kotek v oblíbeném pořadu.

Paní Saskia, která loni oslavila své pětasedmdesáté narozeniny, si nenechala takovou potupu, a ještě k tomu veřejnou, líbit. Podle informací serveru Blesk.cz nažhavila drát a drzého Kotka neváhala kontaktovat. „S Vojtou se znám. Zavolala jsem mu,“ nechala se slyšet. „Potěšilo mě už to, že Vojta hned zvedl telefon. Samozřejmě musel tušit, proč volám,“ dodala.

Hořká dohra

I když se hvězda Snowboarďáků chtěla své kolegyni z branže omluvit veřejně, nakonec k tomu nebyla příležitost a celá kauza týkající se urážky, ač údajně vytržené z kontextu, měla nakonec pěkně hořkou dohru.

Vojta se měl se Saskií osobně setkat v dalším ze zábavných primáckých pořadů Inkognito, v rámci kterého měl v plánu se moderátorce pořadu Kalendárium před zraky soutěžících i diváků omluvit. Kotek se prý chtěl zachovat jako opravdový gentleman a navrch ji obdarovat i pořádnou kyticí.

O jedinečnou příležitost, jak si nepříjemný průšvih pořádně vyžehlit, byl ale Vojtěch nakonec připraven. Saskia Burešová totiž z neznámých důvodů svou účast v Inkognitu zrušila. I když si to s Vojtou již telefonicky vyříkala, musel se jí výrok dotknout natolik, že svou účast v pořadu TV Prima zrušila a doporučila Kotkovi, aby peníze, co chtěl dát za kytku pro ni, dal raději na Ukrajinu.

Nepřenesla se přes to

Jak moc se jí celá kauza dotkla, uvedla legendární moderátorka v rozhovoru pro pořad Face 2 Face. Saskia Burešová se nechala slyšet, že po Vojtovi požadovala, aby byl celý výrok z pořadu neprodleně vystřižen. "Nějak to zařiďte, je mi jedno jak, ale zařiďte to," řekla v telefonátu bývalá hlasatelka důrazně.

Jak se podle jejích slov za půl hodiny ukázalo, tak Vojtěch nepochodil a vystřihnout inkriminovanou scénu již nešlo. Rozhořčenou Saskii ale uklidnil, že se jí přijde do pořadu, ve kterém měla být VIP hostem, osobně omluvit.

"Já jsem nad tím potom přemýšlela, vždyť je tam režisér. A co je to tedy za režiséra, když tam nechá takovou dehonestaci na známou osobu," řekla Saskia v rozhovoru. S čistým štítem nevyšel ani moderátor Máme rádi Česko Libor Bouček (41), který měl podle jejího názoru okamžitě zasáhnout a ostrému vtipu "ulomit hrot". "Já jako moderátorka mám za těch 55 let práce zkušenost a vím, že když to není živý přenos, vždy to jde nějakým způsobem upravit," dodala s tím, že se během své mnohaleté praxe sice setkala s mnohými nesmysly, ale nikdy s takovou dehonestací.

Více než Kotkova omluva ji potěšil přístup médií, který byl na její straně a kterým stále nejsou lhostejná slova jako úcta, slušnost či morálka, a obhajoba její osoby touto formou přišla moderátorce velmi v pořádku. Nakonec se ale přece jen rozhodla, že se na pořad podívá.

Ve chvíli, kdy ale byla svědkem toho, že se jí nikdo nezastal, a navíc si z ní nakonec udělali legraci všichni zúčastnění, bylo zřejmě rozhodnuto, že už s Primou nebude chtít mít nic společného. Ačkoliv se během rozhovoru paní Saskia tvářila, že už je celá kauza dávno za ní, mimika i řeč těla mluvily jasně o opaku. Tohle sousto bude známé tváři České televize růst v ústech zřejmě ještě hodně dlouho.Simona Stašová o svých budoucích snachách: Jsme kamarádky, ale k Jiřině chovají respekt

Související články

Další články

Nejnovější kauzy