Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

„Hoří tu, tohle je asi poslední sbohem,“ psaly děti z hořícího obchodního centra v Rusku svým rodičům

+ Další fotografie
Požár v sibiřském městě městě Kemerovo od neděle ještě neutichl a obětí stále přibývá. Ze 37 mrtvých je už 64. Mezi nimi je i poměrně velký počet dětí, ale policie odmítá zveřejnit číslo. Ze žhnoucího pekla lidé iracionálně vyskakovali z oken a děti se loučily se svými rodiči.

Neštěstí v sibiřském městě Kemerovo dosáhlo nevídaných rozměrů a počet mrtvých roste nezastavitelnou rychlostí. Obětí má již být 64 a je mezi nimi i velké množství dětí. Podle agentury TASS se oheň během dnešního dne opět rozhořel. Při prvotním požáru bylo evakuováno kolem stovky lidí a z hořícího domu vyvedeno následně asi dvacet.

Agentura Interfax napsala, že požár vznikl v místnosti s dětskou trampolínou. O děsivém zážitku promluvila Anna N. pro server Regnum, která se ten den vydala s rodinou do kina. „Měli jsme místa v prvním sále v páté řadě. Naráz se v půlce promítání otevřely dveře a někdo křičel: ´Hoří, hoří!´ Požární signál slyšet nebylo. Dav prorazil úzké dveře. Druhý východ nebyl z nějakých důvodů otevřený. Když jsme vyběhli z kinosálu, viděli jsme hustý černý dým, který zcela pohltil dětský koutek a druhý kinosál. Nebylo je vůbec vidět. Nedalo se dýchat,“ vypověděla Anna.

Nejen v kinosále vypukl chaos a rodiče hledali svoje děti. Starší děti zase naopak psaly svým rodičům. Jedenáctiletá Viky Z. rodičům zavolala. Z jejích slov mrazí. „Hoříme. Všechny vás miluju, nezapomeňte. Nemůžu dýchat.” To popsal Rostislav Antonov z nadregionální organizace Občanská patrola.

Dle serveru rt.com psala rodičům zase jiná třináctiletá dívka: „Hoří tu, tohle je asi sbohem,“ napsala na sociální síť. Jedna z teorií, co mohlo neštěstí způsobit, je porušení požárních předpisů při stavbě budovy, ale i dezorganizace při evakuaci. Lidé se z kinosálů nemohli dostat ven, i proto brali telefony do ruky. Věděli, že uhoří.

Související články

Další články