Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Horáčkovi došla trpělivost se sterilním Drahošem: Zatím neřekl kloudné slovo!

Horáčkovi s neutrálním Drahošem došly nervy!
Zdroj: Profimedia.cz/Facebook.com
+ Další 3 fotografie
Atmosféra mezi prezidentskými kandidáty houstne. Nevšiml si toho jenom Michal Horáček (65), ale jako první za to neváhal Jiřího Drahoše (68) veřejně zkritizovat. Akademik se vyhýbá odpovědím na klíčová témata, což je u možného budoucího šéfa Hradu problém.

Vůbec první debata uchazečů o prezidentské křeslo vyústila v ostrou kritiku Jiřího Drahoše ze strany Michala Horáčka. Bývalý předseda Akademie věd se zatím nevyjádřil k žádným zásadním tématům, které naši zemi tíží, a za každou cenu se snaží být neutrální. A to tak moc, až to je na škodu. Horáčka už to přestalo bavit!

Pohár trpělivosti známého textaře přetekl při Drahošově odpovědi na otázku, zda by i druhým pokusem o sestavení vlády pověřil Andreje Babiše. „Určitě bych se držel ústavy a ústavních zvyklostí,“ řekl Drahoš, načež Horáček jen mávl rukou. Debata se ve středu konala na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Při dalších Drahošových odpovědích dokonce Horáček zíval, rozhazoval rukama nebo v údivu zdvihal obočí. Jeho konkurent v boji o Hrad ho svými nicneříkajícími odpověďmi zkrátka zklamal. „Prezident nemá dělat ostudu? O.K. Ale za dvě hodiny jsme se od Jiřího Drahoše nedozvěděli, co dělat má a dělat bude,“ sepsul ho na Twitteru.

Přestože v předvolebních průzkumech šlape Drahoš na paty současnému prezidentu Miloši Zemanovi, do voleb zbývá ještě spoustu času a karty se mohou obrátit. A pokud Drahoš bude pokračovat v šedé neutralitě, možná k tomu dojde velmi brzy.

Související články

Další články