Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Honza Šťastný má šokující zážitek – musel navštívit pitevnu!

Uf, tak to bude síla!
Zdroj: TV Barrandov
Herci se během natáčení mnohokrát dostanou na místa, kam běžný smrtelník jen tak nezavítá. Někdy jim to diváci mohou tiše závidět, jindy by s nimi neměnili. Své o tom ví i Honza Šťastný, který se coby doktor Petr Janeček, jedna z ústředních postav seriálu Doktorka Kellerová, vydá na reálnou pitevnu. Co nám o tom prozradil?

Honzo, na jaký z příběhů, které prošetřujete v Doktorce Kellerové, vzpomínáte nejvíce? Který byl pro vás osobně nejsilnější?

Možná nejsilnější, spíše jako pocitově, byl zážitek, když jsme se dostali v jednom díle i na pitevnu, ale opravdu reálnou pitevnu. Tam jsem nikdy nebyl. A přeci jen ta přítomnost stolů, zvláštní vůně a pachu… V životě jsme spíše zvyklí naše předky umírající odkládat do nemocnic a tam, když se s tím setkáte in natura, tak je to přeci jen zážitek, který není běžný.

Toužil jste být někdy jako malý lékařem?

Toužil, chtěl jsem být lékařem. Já jsem k tomu inklinoval, protože máma je lékařka, první žena také lékařka a mě to prostředí vždycky bavilo. Mám spoustu kamarádů mezi doktory, ale mám k tomu ještě pořád bezmeznou úctu, protože to, co oni musí umět, to tedy klobouk dolů.

A proč jste se nakonec tedy lékařem nestal?

On přišel takový kotrmelec v životě. Ve čtvrtém ročníku na gymplu jsem zkusil přijímačky na DAMU, protože mě někdo přemluvil a ono to vyšlo. Pak už jsem to tedy neřešil tím pádem. Ale k medicíně mám vztah hezký.

Na pitevnu doktor Janeček zavítá již tento pátek, se svou kolegyní Lýdií Kellerovou budou řešit další případ, který jim zamotá hlavu. Úmrtí pacientky, dámy v letech, se zdá na první pohled přirozené, její syn (Igor Bareš) s manželkou (Sabinou Laurinovou) však podezřívá ošetřovatelku ze zanedbání péče a násilného usmrcení. Jednalo se skutečně o pouhou zástavu srdce?

** TV Barrandov vysílá Doktorku Kellerovou každý pátek od 20:20.**

Související články

Další články