Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Honza Šimša o životě i radikální proměně: Z mých plánů si Česko sedne na zadek, říká

Jan Šimša v rozhovoru pro eXtra.cz. O proměně, životě i plánech do budoucna.
Zdroj: se souhlasem Jana Šimši / koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
rozhovor

Honza Šimša je známou tváří nejen v Česku, ale také v zahraničí, kde se jeho příběhu chytlo mnoho světoznámých médií. Svět zaujal svou razantní proměnou vizáže, která ještě není zdaleka u konce. V rozhovoru pro eXtra.cz se rozpovídal o svém životě, který se po jeho postupné proměně razantně změnil. Prozradil, jaké cíle má před sebou. Na jakých svých nedostatcích chce zapracovat, ale také se svěřil, jak najít v životě odvahu jít si za svým snem a nehledět na názory ostatních.  "Když člověk není spokojený sám se sebou, tak se v životě nemá moc kam posouvat," říká.

Jak se váš život po razantní proměně vizáže změnil?

Život se mi změnil dost. Zejména si na mě museli lidé zvyknout. Dříve jsem byl standardní kluk, kterého si téměř nikdo nevšiml, a najednou přišel boom v podobě nového já. Lidé se začali chovat strnule a při pohledu na mě občas stále jsou a nevědí, co ode mě čekat nebo si myslet. Upřímně, ani já jsem nebyl dříve zvyklý na to, že na mě lidé zírají, ale dnes už to nevnímám.

Můžete přiblížit, v jakém ohledu je váš život složitější a naopak lepší?

Složité je získat si vážnosti u lidí, ale spíše mi do života s proměnou přišly pozitivní věci. Vesměs jsem obklopený lidmi, kterým se moje vizáž líbí. Tím, že jsem se změnil, tak mám možnost komunikovat se zajímavými a úspěšnými lidmi, mezi které bych se normálně nikdy nedostal. Dostávám se na místa, o kterých jsem ani nesnil a jsem za tenhle život velmi vděčný.

Předpokládáme, že se změnil i v rámci denního režimu...

Ano, v ohledu každodenního režimu se velmi změnil. Příprava mého nutného základu, než jdu ráno do práce, trvá i přes půl hodiny, dřív to bylo pět minut. Večer se zase musím dát do kupy, abych mohl jít spát a ráno nevypadal jak čarodějnice. (smích) Když si chci udělat pořádný make-up, tak to zabere klidně i dvě a půl hodiny.

Máte ve vylepšování sebe samého nějaký cíl? Nedávno jste mluvil o vylepšení zadečku.

Vylepšení zadečku je stále v plánu, jen mám ty priority teď nastavené jinak, a tak se tohle vylepšení posunulo na nižší příčku. Nyní jsou v jednání nové zuby, které si nechám buď pouze vybělit, nebo si je v Turecku nechám udělat nové.

V prosinci mám druhou konzultaci na jednu věc, kterou si chci zatím nechat pro sebe. Je to něco, nad čím jsem již pevně rozhodnutý a mám i termín. Bude to opravdu velké a myslím, že si z toho nejen Česko sedne na zadek.

Co vás na lidech všeobecně přitahuje? Ať jde o vzhled či charakter.

Pokud jde o vzhledovou přitažlivost, tak se mi líbí hezké ženy typu Barbie, které působí uměle. Celkový dojem je podle mě velmi důležitý, u žen se dívám nejen na vzhled, ale také styl oblékání. Pokud bychom se měli bavit o tom podstatnějším, což je charakter, pak se mi líbí inteligence a touha si jít za svým cílem.

Pro své fanoušky jste velkou motivací, jaké zprávy vám od nich chodí?

Tohle slýchávám poslední dobu poměrně často. Lidé mi píší, že se jim líbí moje odvaha a že by kus takové schopnosti postavit se tváří v tvář třeba svým obavám potřebovali. Je důležité si uvědomit, že je to cesta k vlastní spokojenosti a pak celkovému úspěchu. Když člověk není spokojený sám se sebou, tak se v životě nemá moc kam posouvat.

Necháváte se ovlivňovat okolím?

Je rozumné se s blízkými poradit o velkých životních krocích, vyslechnout si názor, ale každý člověk zná ve finále sebe a svůj život nejlíp a ví, co jej bude dělat šťastným. Lidé by si měli jít za tím, co opravdu chtějí, a nehledět na to, co o nich říká okolí, nenechat se manipulovat a někam navádět. Klíč k úspěchu je podle mě dělání toho, co si myslíme, že je pro nás správné, ostatní ať si myslí, co chtějí.

Vaší tváři velmi dominují rty, plánujete je ještě zvětšovat?

Jsem rok a půl po operaci rtů, líbí se mi, jak teď vypadají, ale plánuji je ještě zvětšovat. K mému obličeji a stylu to sedí a jsem tak spokojený. Před sebou mám ale aktuálně prioritnější zákroky, takže rty ještě počkají.

Je na vás nějaký nedostatek, na kterém ještě chcete zapracovat?

Jsem si vědom několika nedostatků, prvořadě jsou to mé zuby. Všechno ale má svůj čas a nic nejde urychlit, dále potřebuji zjemnit obličej pomocí liftingu tváře a nosu. Jsou to věci, které mi na sobě vyloženě nevadí, ale chci je zlepšit. Chci vypadat dobře jako celkový základ, člověk nemůže být extrémní a mít něco špatně.

Pak jsou to ty věci, které si ještě nechám pro sebe. Nazval bych "tuningem", z čehož si pak nejen Česko sedne na zadek. Mám v plánu opravdu velké věci. (smích)

Čemu aktuálně věnujete nejvíce svého času?

Nejvíce času věnuji své práci. Za posledních několik týdnů pracuji tak devatenáct hodin denně. Moc volného času mi tak nezbývá, ale abych mohl dosáhnout svých cílů, tak zkrátka musím pracovat. Mimo práce v technologii se zaměřuji na svou značku. Vyrábím kožichy, prodávám řasy. Myslím si, že v současné době mě ještě moje značka neuživí, ale je to něco, čeho bych chtěl do budoucna docílit.

Když už mám volno, tak se snažím věnovat sám sobě a svým přátelům. Je důležité mít v téhlé divné době okolo sebe lidi, se kterými si můžete v klidu popovídat, a jsem vděčný, že je kolem sebe mohu mít.

Pokud vás příběh Honzy Šimši zaujal, pak jeho životní cestu můžete sledovat na sociálních sítích, kde vystupuje pod pseudonymem bratzdoll_brno.Smutný pohled na Martina Kociána. Tohle s ním udělalo dvacet let na drogách

Související články

Další články

Nejnovější kauzy