Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Honza Nedvěd: Návrat ke zpívání a hned strach o jeho zdraví. Chytil covid a dusil se

Jan Nedvěd v roce 2019.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
NEMOC

Jaké milé překvapení bylo pro nejbližší písničkáře Honzy Nedvěda (75), který se po letech strávených v naprosté izolaci od lidí zase rozhodl vystupovat se svým synem Janem a synovcem Františkem. Jenže hned první vystoupení znamenalo pro umělce nebezpečí. „Divák ho nakazil covidem. Přitížilo se mu tak, že se dusil,“ potvrdil eXtra.cz jeho syn.

Jan Nedvěd: Boj s covidem

Folkový král Jan Nedvěd (75) s příbuznými vystupoval o víkendu poprvé po letech pauzy v nádražní restauraci v Lukách pod Medníkem. „Bylo to úžasné, lidé byli dojatí a Honzovi to vlilo energii do žil,“ říkají pro eXtra.cz shodně bratranci Jan a František.

Radost jim ale kalí fakt, že jejich slavný příbuzný vystoupení odnesl zdravotně.

„Jediný problém nastal v tom, že v sobotu v hospodě, kde mělo být padesát lidí, jich byl nakonec trojnásobek, nedalo se tam hnout. Všichni se s tátou chtěli vyfotit, tak bohužel od jednoho z nich chytil covid,“ popsal nám pak syn Honza.

Dusil se

„Měl jsem velké nervy. Volala mi sestra, že se i dusil. To mě úplně mrazilo v zádech, protože v jeho věku to není žádná legrace. Navíc byl léta zavřený doma, neměl imunitu, takže mě to opravdu vyděsilo,“ pokračuje.

Druhý den se ale dostal z toho nejhoršího. „Je plně očkovaný a vypadá to dobře. I když z vlastní zkušenosti vím, že s covidem je to jako na houpačce a zdravotní stav se mění, ale věřím, že ty vakcíny budou mít zásadní vliv a pomohou,“ doufá Honza Nedvěd mladší.

Svoboda

Už 26. května ho s Františkem Nedvědem mladším a možná i s otcem čeká koncert v pražském Divadle Bez zábran. Po lístcích se jen zaprášilo a je vyprodáno.

„My ta vystoupení nazýváme Honza Nedvěd mladší a František Nedvěd mladší s tím, že možná přijde i táta. Tím mu dáváme svobodu, že kdyby mu ten den nebylo dobře, může se rozhodnout nejet. Nebo s námi pojede všechny koncerty. Záleží jen na něm. Nebude to pro něj povinnost, bude mít svobodu rozhodování,“ dodal syn, který věří, že táta už v té době bude dávno zdravotně v pořádku.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy