Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Honza Nedvěd dojemně vzpomíná na zesnulého Františka (†73): Obdiv a podpora pro bratrova syna

Honza Nedvěd se svým milovaným bratrem Františkem.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
PŘEKVAPENÍ

Nebývá to moc často, aby se folková ikona Honza Nedvěd (76) vyjadřoval na veřejnosti. Události posledních týdnů ho ale donutily k tomu, aby dal najevo, že jeho hudební budoucnost nebude spočívat ve spolupráci se synem Janem, nýbrž se synovcem Františkem. Po rozhovoru pro eXtra.cz vydal i prohlášení, které na Facebooku zveřejnil jeho synovec František a získala jej i redakce eXtra.cz. Zavzpomínal v něm i na svého zesnulého bratra Františka Nedvěda (†73).

Honza Nedvěd starší: Se synem nemám nic společného

Po exkluzivním rozhovoru, který poskytla eXtra.cz živoucí folková legenda, se vyjádřila obšírněji ještě v otevřeném prohlášení.

„Četl jsem kdesi na Facebooku, že už jsem zdravý a že se chystám hrát zřejmě s Honzou Nedvědem mladším, je tam i má fotografie. Nechápu proč? Nemám s ním a s jeho kapelou nic společného,“ uvedl folkový bard Jan Nedvěd ve svém prohlášení, které redakce eXtra.cz získala, na Facebooku ho navíc zveřejnil jeho synovec František Nedvěd mladší. Toho pro náš web již předtím označil za jediného svého spolupracovníka z rodiny.

Slavný hudebník to nyní zopakoval. Důrazně podpořil synovce, s kterým se jeho syn nerozešel v dobrém.

„Jediný, s kým bych chtěl hrát, je Franta mladší, syn bratra,“ sděluje Nedvěd.

Franta je jako jeho táta, budu hrát s ním, plánuje legenda

„Tak moc mi ho připomíná, že když zavřu oči, slyším bráchu. Má v sobě vše, co on měl: cit, stud a obrovskou muzikantskou zručnost. Je stejně rozpustilý, jako byl brácha, a umí se stejně naštvat jako Franta, když jsme se občas hádali,“ popisuje dojemně generacemi obdivovaný písničkář.

„Je mi 76 let, ale chtěl bych s ním vyjet po Česku, po Slovensku, všechno, co jsme s bráchou dělali, dělat s ním. Já první sloku, on druhou, já nudlovou polévku, on hrachovou, já po památkách, on po jídelnách,“ vzpomíná s láskou.

„Snad to vyjde. Mám ho rád a on mě, zasloužíme si to,“ doplňuje.

„Tak Fando: hlavy vzhůru, dálnice a šup Liberec, Trnava, Karlovy Vary, Bratislava a nezapomeň na Medník, a nauč se druhou sloku Podvodu, já budu zpívat první, tak jsme to měli s tvým tátou. A díky, že jsi,“ dodal se silným a pravdivým podpisem „Honza Nedvěd st., ten, co to všechno složil“​.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy