Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Honza Musil vás rozpláče: Rozkošná holčička (4) chce začít chodit, aby byla jako její maminka

Honza Musil se statečnou Jasmínkou a její maminkou.
Zdroj: Se souhlasem Honzy Musila
+ Další 2 fotografie
PŘÍBĚH

Honza Musil (54) se pustil do nového projektu, v němž jeho fanynky smáčí ještě víc kapesníků než doteď. Teď například pomáhá Jasmínce Binnhackové (4), která je kvůli zdravotním potížím na vozíku. Život ale miluje, ráda se směje a má o všechno zájem. Hlavně by chtěla chodit. „Na čtyřleté dítě je to neuvěřitelně statečná bojovnice,“ řekl eXtra.cz o dívence Musil. Podívejte se v článku na dojemné video.

Honza Musil: Jasmínka překonává bolesti

Jasmínka je veselá, chytrá a zvídavá čtyřletá slečna, usměvavá jako sluníčko. Je až dojemné vidět, jak ji ani řada hendikepů nijak neomezuje v tom, aby milovala život jako málokdo z nás.

„Jasmínka je holčička, u které se maminka divila, že s námi vůbec začala komunikovat, protože je vůči cizím lidem hodně stydlivá. Ale rozpovídala se, což je vidět i ve videu. Hrozně si nás oblíbila. Možná zabral plyšový medvídek, kterého jsme jí přivezli jako dárek,“ řekl eXtra.cz s úsměvem moderátor Honza Musil.

Ten tak po konci v TV Barrandov znovu natáčí srdceryvné příběhy o potřebných, tentokrát pro internetový pořad Nová naděje. Tentokrát naštěstí bez najatých herců a komparsu ve studiu, ale se skutečnými lidmi v jejich domácnostech.

„Je úžasná. Na to, jak je malinká, je strašně statečná bojovnice. Je pro sebe odhodlaná udělat úplné maximum. Všechno vnímá a chápe. Samozřejmě že někdy se jí nechce už cvičit, ale přes všechny bolesti, které prožívá se svými fyzioterapeuty, má nezměrnou vůli,“ vysekl holčičce poklonu.

Lékaři si nevědí rady s genem

Dívku trápí dědičná idiopatická neuropatie, povšechná hypermobilita, periferní hypotonický syndrom, skolióza, po třetím roce života jí byla diagnostikována z DNA i vzácná mutace genu, který zapříčiňuje pomalé „vyzrávání“ svalů. Pacientů s tímto problémem je tak málo, že lékaři ani nevědí, jak se bude zdravotní a fyzický stav holčičky vyvíjet, nemají tak ani matce co poradit, natož aby měli k dispozici pokyny pro vhodnou léčbu.

Maminka Jasmínky Šárka dělá vše pro to, aby se zdraví Jasmínky zlepšilo, denně s ní cvičí podle Vojtovy metody, podstupuje speciální terapii s koňmi (hiporehabilitace) a podobně.

Samoživitelka péči neutáhne

Ale finanční zátěž je pro ni jako pro samoživitelku neúnosná, a tak se rozhodla odhodit hrdost a s výzvou o pomoc se na nekomerčním sbírkovém webu Donio obrátila na všechny, kteří by mohli přispět.

„Nebylo jiné východisko. Všechny peníze v rodině se už zainvestovaly. Platí se cvičení, koně, pomůcky. Ani ty nejsou hrazené stoprocentně z pojištění,“ pokračuje matka Jasmínky.

Jasmínka: Chci chodit jako maminka

Holčička má totiž obrovský sen. „Mami, až budu velká jako ty, budu chodit?“ ptá se roztomilá Jasmínka tak, že jedno oko nezůstane suché.

Její sen se může při hodně cvičení a trpělivosti splnit, ale bez speciálních ortéz, které pojišťovna nehradí, to bohužel nepůjde.

„Už jedny měla, ale vyrostla z nich. Pomáhají jí. Neměla předtím skoro žádné svaly na nohách a výrazně ji zpevnily v kolenou, takže se jí neprolamovaly. Jinak by hrozilo poškození vazů do budoucna. Jsou pro ni tak prospěšné, že je musí mít za každou cenu,“ uzavírá Šárka.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy