Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Honza Musil už zase dojímá před kamerou: Po konci v televizi má novou silně emotivní práci

Honza Musil
Zdroj: Se souhlasem Jakuba Kubína
+ Další 4 fotografie
PŘECHOD

Moderátor Honza Musil (54) nedávno skončil v TV Barrandov, na ocet ale dlouho nezůstal. Se svým partnerem Jakubem už točí show, která si s těmi předchozími ve ždímání emocí nijak nezadá. Tentokrát má ale smysluplný podtext. „De facto jsem po letech oprášil Áčko,“ přiznal eXtra.cz Musil. Podívejte se v článku na první díl jeho nového dojemného díla.

Nová naděje a Honza Musil

Rozdíl je hlavně v tom, že tentokrát nejde o žádné herce, jako tomu bylo v řadě případů u předchozího pořadu Nebezpečné vztahy, ale o reálné lidi s problémy. Zatím ale moderátor pracuje úplně zadarmo.

Internetový pořad Nová naděje na nejznámějším českém videoserveru vzniká ve spolupráci s charitativním webem Donio. Jednotlivé díly představí příběhy lidí, kteří z nejrůznějších důvodů žádají o pomoc jiných.

„Donio je projekt, který pořádá bohulibé sbírky, ale na rozdíl od jiných si nestrhávají žádné peníze, financují je přímí sponzoři. Když je sbírka, odevzdají vše do koruny. Proto to má pro mě obrovský smysl,“ sdělil eXtra.cz oblíbený Honza Musil, který se tak od toho, co dělá celý život, ani trochu nevzdálil. Prodej hrnců nebo vnitropolitické debaty od něj čekat nemůžeme.

Pracuje zadarmo

Momentálně ale spíš utrácí, než aby vydělával.

„Musila z ničeho neplatí, Musil se platí sám ze svých peněz. Když se nám to povede, jednou to v budoucnu bude na nějaké streamovací službě, nebo najdeme partnery,“ plánuje a přidává další zajímavosti o svém novém pořadu na moderní platformě. Že bychom ho tedy časem vídali třeba na Netflixu? Uvidíme.

Návrat k pořadu Áčko

De facto jsem se nyní vrátil do doby, kdy jsme dělali pořad Áčko (fungoval na počátku vysílání TV Nova – pozn. red.). V té době jsme za lidmi také jezdili domů, kde jsme si s nimi povídali. Rozdíl je jen v tom, že pak ještě jeli do studia,“ vysvětluje do nového projektu zapálený spíkr.

„Všechno si opravdu platíme a děláme sami, takže zatím budeme stíhat premiéru dalšího příběhu jednou týdně v neděli. Momentálně máme na zfilmování 112 dalších příběhů. A to jsou jen ty, u kterých víme, že jsou natočitelné,“ popisuje dál.

Náprava světa

Chceme mluvit s lidmi o tom, co je bolí a trápí. Týká se to často dětí, seniorů, zvířat a podobně. Ale máme i paní, která vymyslela knihu, která pojednává o lékařských diagnózách. Starším lidem nahradí hledání na internetu, ale ke každému problému se tam vyjadřuje odborník. I tomuhle pomůžeme. Nebo kalendáři s fotkami různých opuštěných zvířat, třeba i s veverkou,“ naznačuje.

Nová naděje má být podle něj hlavně plná hezkých myšlenek.

Říkám tomu sám za sebe Náprava světa. Chci, aby lidé mysleli pozitivně. Vždy je někdo v daleko větších problémech než my,“ dodal oblíbený moderátor, jehož konec na TV Barrandov zarmoutil řadu jeho příznivkyň i příznivců. Teď už ale naštěstí vědí, že o něj úplně nepřijdou.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy