Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Honička jako z akčního filmu na D1: Syřan s maďarským pasem měl plné auto uprchlíků

drama
V noci ze středy 15. ledna na čtvrtek zažili pražští celníci pořádnou honičku, která měla být původně jen rutinní kontrolou. Chtěli zkontrolovat řidiče audi s maďarskou poznávací značkou, ale ten na pokyn k zastavení auta nereagoval. Místo toho se rozhodl, že celníkům ujede. Jeho zběsilá jízda skončila ve slepé uličce, kde ho zastavili.

„Zhruba v půl třetí ráno si na dálnici D1 ve směru na Prahu celníci náhodně vytipovali ke kontrole osobní automobil Audi maďarské imatrikulace. Za použití výstražného zařízení a nápisu STOP se snažila hlídka vozidlo navést k zastavení na bezpečném místě na čerpací stanici, kde chtěla provést kontrolu vozidla. Řidič ovšem na výzvu celníků nereagoval, naopak výrazně zrychlil a snažil se hlídce ujet směrem na Vršovice,“ řekla TN.cz tisková mluvčí celníků Ivana Kurková.

Rutinní kontrola se změnila ve zběsilou honičku, kdy řidič Syřan s maďarským pasem začal ujíždět celníkům a nedbal jejich pokynů. Ti si museli přivolat posily, aby se jim muže podařilo zadržet.

Řidič audi zpomalil v Záběhlické ulici, kde vysadil jednu ženu a dva muže, u kterých bylo zjištěno, že nemají pasy a jedná se o syrské uprchlíky. Po zadržení řidiče cizinecká policie následně zjistila, že muž nebyl ani držitelem řidičského průkazu.

„Pro podezření ze spáchání trestného činu organizování a umožnění překročení státní hranice byl případ předán Policii České republiky k dalšímu šetření,“ dodala mluvčí.

Související články

Další články