Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Hon na čarodějnice po smrti Radima Uzla? Trestají ho za to, že byl bílý heterák, štve Magnuska

Radim Uzel si v březnu 2022 převzal medaili Za zásluhy I. stupně.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 6 fotografií
názor

Po úmrtí věhlasného sexuologa Radima Uzla (†82) se v mnoha nekrolozích a článcích o něm objevila i připomínka jeho kontroverzních výroků. Například vůči ženám, kvůli nimž byl trnem v oku části populace. Jeho blízký přítel, režisér a scenárista Tomáš Magnusek, je rozlícený. „Je to hon na čarodějnice,“ řekl eXtra.cz.

Tomáš Magnusek: Radim Uzel byl slušný člověk

„Mně v životě jenom pomohl. Štve mě, že všude čtu o jeho názorech na ženy, o reklamě na přípravky na povzbuzení mužů, ale že na svět přivedl přes dva tisíce dětí, že byl soudní znalec, sexuolog, to už je tam jen okrajově,“ uvedl pro eXtra.cz Tomáš Magnusek, který se v průběhu posledních deseti let s Uzlem lidsky sblížil.

Dnes bude obětí toho, že si dovolil mít názory a byl bílým heterosexuálem? Pro mě to na rovinu byl absolutně slušný člověk. Nezkazil žádnou srandu, nebál se vyjádřit názor a ani zastat se některých lidí, i když to nebylo příjemné. Poslední dobou je to ve společnosti s přijímáním názorů horší a horší. Je to hon na čarodějnice,“ myslí si Magnusek, který ve svých filmech dával příteli řadu hereckých příležitostí. Bylo to totiž jeho velké přání.

Kritika Uzla

Do hledáčku kritiky se sexuolog Radim Uzel dostal poté, co bagatelizoval sexuální obtěžování, když například tvrdil, že „někdy je znásilnění vinou oběti“, „jakmile ona je schopná pozvat podnapilé lidi do soukromí, musí počítat s tím, že to nemusí dopadnout dobře“ nebo že si „musíme zvyknout na sexuální obtěžování“. Poplácání kolegyně nebo cizí ženy po zadečku bylo podle jeho vyjádření zcela v pořádku.

Podle kritiků „zlehčoval nejen sexuální násilí vůči ženám, ale šířil mýty a nepravdy o znásilnění a sexuálním obtěžování, degradoval muže na pudy ovládaná zvířata a podporoval nezdravé chování mužů“.

Hlasitě také kritizoval jiná než ženské a mužské pohlaví, více genderů mu připadalo jako perverznost, naopak transsexualitu bránil proti zesměšňování.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy