Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Homosexuální sňatky, marihuana, komunistický režim: V politické diskuzi bylo pořádně horko

Zdroj: FTV Prima
Volby 2021

Ostrou kritiku si v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS od ostatních mladých politiků vyslechl kandidát KSČM pro sněmovní volby Arťom Korjagin za svá slova, že lidé dnes trpí a umírají v „totalitě peněz“ a kapitalistický systém „má na rukou krev“. Kandidát Přísahy Michal Košan reagoval slovy, že „komunisty nenávidí“. Představitelka koalice Spolu Markéta Vyvlečková (KDU-ČSL) a reprezentant Pirátů a STAN Zbyněk Horváth připomněli, že komunistický režim zavraždil a pronásledoval stovky lidí.

Současný systém je totalita peněz a proti ní je třeba bojovat z levicových pozic,“ řekl na úvod pořadu Divoká karta mladý komunista Korjagin. Ten následně připustil, že by pod taktovkou KSČM mohlo znovu dojít na vyvlastňování. „Socialismus stojí na kolektivním vlastnictví a je potřeba k tomu směřovat,“ dodal Korjagin, který kandiduje z 8. pozice KSČM v Praze. Zároveň však dodal, že by takový proces měl probíhat „zcela jinak než jako v 50. letech“.

Ostatní hosté vysílání CNN Prima NEWS Korjagina tvrdě zkritizovali. „Znám osudy, příběhy a tváře lidí, kteří za vaší vlády trpěli. Jste reprezentantem odporného režimu,“ vmetl komunistovi Zbyněk „Ziggy“ Horváth, písničkář kandidující za koalici Pirátů a STAN ve Zlínském kraji na 16. místě kandidátky. Ten také připomněl, že otec bývalého předsedy KSČM a nyní končícího poslance Miroslava Grebeníčka, Alois Grebeníček, mučil politické vězně.

Zdroj náhledového obrázku a videa: Prima FTV pro eXtra.cz

Související články

Další články