Zlatavý mok, který je oblíbený již dlouhou řadu let, není jen chutným pitivem, ale má řadu dalších, zdraví prospěšných vlastností. Přečtěte si proto plusy, které tento alkoholický nápoj skrývá, a honem pro něj!

1. Hydratace – Cukry, soli a bublinky v půllitru piva nám pomáhají absorbovat tekutiny a naše tělo se tak lépe hydratuje.

2. Pevnost kostí – Podle několika studií měli starší muži a ženy pravidelně konzumující pivo mnohem vyšší hustotu kostí než ti, kteří alkohol nepopíjeli.

3. Zdravé vlasy a nehty – Pěnivý mok je bohatý na oxid křemičitý, což je minerál důležitý pro výrobu silných pojivových tkání, jako jsou vlasy a nehty.

4. Trávení – Pivo je zdrojem rozpustné vlákniny, která pochází z ječmene. Dvě sklenice piva denně vám pomůžou udržet pravidelnou stolici…

5. Ledvinové kameny – Tento zázračný alkoholický nápoj pomáhá snížit riziko vzniku ledvinových kamenů, protože zpomaluje uvolňování vápníku z kostí.

6. Prodloužení života – Půllitr pivečka denně může pomoci ke snížení krevního tlaku – v důsledku toho můžete údajně žít zhruba o pět let déle!

Na zdraví!