Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Hollywoodské legendě Gretě Garbo by bylo 113 let: Muži jí padali k nohám, ona ale dávala přednost ženské lásce

Hollywoodské legendě Gretě Garbo by bylo 113 let: Muži jí padali k nohám, ona ale dávala přednost ženské lásce
Zdroj: facebook.com
+ Další 2 fotografie
Své 113. narozeniny by dnes slavila legendární hollywoodská herečka švédského původu Greta Garbo. Krásce, která byla pro své půvaby zapsána do Guinnesovy knihy rekordů, padaly k nohám nejen muži, ale i ženy. A těm sympatie údajně opětovala. Jaký vztah měla slavná filmová hvězda k něžnému pohlaví?

Greta Garbo, hvězda úspěšných filmů jako Anna Karenina, Mata Hari, Dáma s kaméliemi či Ninočka svou kariéru odstartovala ještě za éry němých filmů. Narozdíl od mnohých hereckých kolegů ale pro rodačku ze Stockholmu neznamenal zvuk konec. Ba právě naopak.

Její první zvukový film Anna Christie zaznamenal nevídaný úspěch. Neanglický přízvuk ještě více zdůrazňoval výjimečnost hrdinek, které Garbo znázorňovala. Se snímkem přišla i první nominace na cenu Americké filmové akademie. Během následujících let se v seznamu nominovaných ocitla ještě třikrát. Slavnou sošku Oscara obdržela až v roce 1955 za výjimečný přínos kinematografii.

Garbo excelovala v mnoha filmech, z nichž vzpomeňme například romantická dramata Zuzana Lenoxová, Královna Kristýna nebo snímek Anna Karenina. Krátkou kariéru se Garbo rozhodla ukončit poměrně brzy - bylo jí teprve 35 let. I když potom dostala mnoho nabídek, ani jednu nepřijala.

Ti, kteří herečku poznali, ji popisovali jako melancholickou ženu, která často působila depresivně a byla ráda sama. Nikdy se neprovdala a neměla děti. Na sklonku života jí dělala společnost její hospodyně Claire Koger, která jejich soužití označila za vztah dvou sester.

O Garbo v kuloárech kolovaly klepy, že má blíže k ženám než k mužům. Někteří byli přesvědčeni, že je lesbička, jiní, že je bisexuální. V roce 2005 byly objeveny dopisy, které hvězda psala švédské kolegyni, divadelní režisérce Mimi Pollak, které byly plné vášnivých frází. Garbo v nich označovala svou přítelkyni jako "toužebně postrádaného miláčka". Zda herečka dávala přednost ženám na sto procent, to se už dnes asi nedozvíme.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy