Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Hollywoodská legenda zemřela: Píseň Doris Day brnkal i Miloš Zeman

+ Dalších 9 fotografií
Herečku a zpěvačku z Ohia skolila velmi zákeřná nemoc. Doris Day odešla do hereckého nebe v 97 letech kvůli zápalu plic. Hollywood teď truchlí nad ztrátou ikony, jejíž písně nenechaly chladnými ani českého prezidenta.

Doris Day byla proslulou americkou hvězdou. Narodila se v Ohiu a stala se známou po celé Americe. Kariéru započala jako zpěvačka v muzikálech a dopracovala se velmi daleko. Její píseň Sentimental Journey z roku 1944 prezident Miloš Zeman zabrnkal na piano čínskému prezidentovi a ruskému premiérovi na podzim v Šanghaji…

Má za sebou 31 alb a proslavila se i na filmovém plátně. Za svou kariéru zvládla natočit celkem 39 úchvatných filmů a vryla se tak do srdcí mnoho fanouškům. Nejvíce asi jako Kalamity Jane. Krom snímku o hrdince Divokého západu si ji diváci mohou pamatovat například z filmů Později, miláčku! nebo Noční rozhovor. Známý hit Sentimental Journey z roku 1944 ani nemusíme připomínat, protože ten si pamatuje snad každý.

Herečka se vdala celkem čtyřikrát a měla jednoho syna. Bohužel ne vždy to měla jednoduché a syn jí opustil v roce 2004.

Filmová ikona opustila tento svět a odešla do hereckého nebe kvůli zápalu plic. Celý Hollywood nyní oplakává ztrátu skvělé herečky a zpěvačky.

Související články

Další články