Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Holky, odrolte si tu vrstvu make-upu: Nejnovější výzkum prokázal, že muže daleko víc rajcuje přirozenost

Tohle je bezesporu celé špatně.

Trávíte denně hodinu před zrcadlem, abyste si z obličeje vytvořila něco víc koukatelného? Tak to zřejmě ztrácíte čas. Dokazují to nejnovější průzkumy.

Výsledky průzkumu uveřejnil prestižní Quarterly Journal of Experimental Psychology. Jak mužům, tak ženám byly předkládány fotografie se čtyřiačtyřiceti nalíčenými a následně odlíčenými ženskými tvářemi. Vzorek dotazovaných měl říct, jaká varianta je pro ně atraktivnější. A jak muži, tak ženy rozhodli, že nejvíc sexy je žena bez vrstvy make-upu.

„Přírodní look je přitažlivější. Shodli se na tom muži i ženy. Je to docela důležité, ženy by měly vědět, že ztrácejí čas a energii někde, kde to není třeba,“ tvrdí doktor Alex Jones z Bangor University. „Stejně tak se nám v podobných průzkumech potvrzuje, že není pravda, že by muži dávali přednost štíhlým ženám před ženami s plnějšími tvary. A taky to, že zdaleka ne všechny ženy touží po svalovcích,“ dodává Jones.

Mno. Je třeba dodat, že ženy se líčily samy. Což je prostě často větší průšvih než nezakytovaná tvář. Takže požadujeme od Alexe celý experiment zopakovat a zapojit do něj profi vizážisty.

Související články

Další články