Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Holčičky (†4 a †6) zemřely při nehodě u Liberce: Matka je týrala, zní slova znalkyň

Holčičky (†4 a †6) zemřely při nehodě u Liberce: Matka je týrala, zní slova znalkyň
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 9 fotografií
dokument
Když se po páteční tragické nehodě v Mníšku na Liberecku, při níž zemřela žena a její dvě dcerky ve věku 4 a 6 let, objevilo na sociální síti video, lidé ho okamžitě začali sdílet. Dívka v něm mluví o tom, že její matka měla být psychicky labilní, o děti se soudila s jejich otcem a nehodu způsobila úmyslně v momentě, kdy se dozvěděla, že právě on je dostane do péče. Podle přátel žena psychicky labilní nebyla a dětem by nikdy neublížila. Otec děvčátek nyní zveřejnil stranu dokumentu, která má podporovat tvrzení z videa. Podle znalkyně prý docházelo k týrání ze strany matky.

Když se po sociálních sítích rozletělo video, v němž nevlastní sestra dvou zesnulých holčiček a dcera řidičky Mája H. promluvila o tom, co se podle ní a jejího otčíma stalo, nikdo netušil, jaké tato kauza nabere obrátky. Otec holčiček Martin K. poté zveřejnil dopis, který dle svých slov poslal příslušným úřadům. Následně se vyjádřili přátelé a rodina zesnulé řidičky, podle kterých by žena své holčičky nikdy nezabila. Martin K. nyní zveřejnil stránku dokumentu, která má jeho slova potvrzovat.

Soud o to, komu holčičky připadnou do péče, se táhl několik měsíců. Martin K. zveřejnil slova znalkyň. „Znalkyně nepotvrdily, že by dcery byly otcem týrány či sexuálně zneužívány, naopak konstatovaly, že je lze označit za oběti týrání ze strany matky z důvodu její masivní manipulace proti otci. Manipulace matky dětmi je přitom zcela zjevná nejen ze závěru posudku, ale i z obsahu vyšetření nezletilých, kdy např. nezletilá Lucie popisovala agresivní chování otce vůči matce s tím, že ví, že se to stalo, neboť jí to říkala,“ píše se na listu.

Mája H. i Martin K. tvrdí, že je možné, že žena způsobila nehodu úmyslně poté, co se dozvěděla, že holčičky nebudou v její péči. Zároveň viní OSPOD a další příslušné úřady z nečinnosti, která podle nich vedla k páteční tragédii a k tomu, že malé holčičky společně s matkou přišly o život. Celou stránku dokumentu zveřejněnou otcem dívenek naleznete v galerii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy