Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Holčička žije skoro jako bezdomovec, přesto je ve třídě nejlepší!

Holčička vyrůstá v otřesných podmínkách. Přesto se učí nejlépe
z celé třídy. (ILUSTRAČNÍ FOTO)
Zdroj: profimedia.cz
Tato holčička se nenarodila do té nejlepší rodiny. Doma nemají elektřinu, jedí to, co najdou v popelnicích, a jejich rozpočet je pouhých 600 korun na měsíc. Tyto drsné podmínky ale nebrání malé Nikolce ze Zvolena, aby byla premiantkou třídy. Rodiče spolužáků a místní radní jí teď chtějí pomoct, aby se jim s maminkou žilo lépe.

Některé děti se narodily do těch nejbohatších rodin a mají vše, na co si vzpomenou. Jenže pak si neváží vzdělání a toho, co jim rodiče dali. Nikolka to štěstí neměla. Tvrdý osud potkal ji i její matku. Přesto je nejlepší z celé třídy a učení ji baví. Na tento příběh upozornil portál TN.cz.

Když byly Nikolce dva roky, vyhodili ji s maminkou z bytu přímo na ulici. Matka ji vzala do svého rodného domu, jenže tam už se mezitím nastěhovali bezdomovci. Trvalo jim několik týdnů, než si daly dům do pořádku a uklidily nepořádek po bezdomovcích. Podle webu Nový čas si zařídily aspoň jeden pokoj, aby měly střechu nad hlavou.

V domě ale není ani tekoucí voda, ani elektřina. Na měsíc měli pouhých 600 korun na jídlo, a to jim samozřejmě nestačilo. Nikolčina matka tak musela nosit domů jídlo z popelnic.

Nikolka nikdy nezažila, jaké je to si při učení rozsvítit nebo se najíst v restauraci. „Hledala jsem železo a kov, abych to mohla odnést do sběru a vydělala si tak alespoň pár euro navíc. Malá chodila se mnou, nechtěla jsem ji nechat doma,“ řekla matka pro Nový čas.

Když byla Nikolka viděna matkami od spolužaček, jak s maminkou prohledává popelnice, tak se styděla, že utekla pryč. Rodiče jejích kamarádek se rozhodli, že se jí pokusí pomoct, aby se jim žilo lépe. Přece taková nadaná holčička, která má celý život před sebou, nemůže skončit na ulici a nemít šanci se prosadit.

Nikolka totiž vyniká ve všech předmětech a je premiantkou třídy. Podle její učitelky je obdivuhodné, že dítě, které pochází z takových poměrů, je tak nadané a chytré. „Když ji podpoříme, může to dotáhnout ještě daleko,“ myslí si učitelka, která holčičce zaplatila obědy ve školní jídelně.

Holčičce se rozhodl pomoct i radní Zvolena a její mamince našel práci. Déle než měsíc už pracuje jako uklízečka v městské tržnici. Problémem ale pořád zůstává bydlení. Nikolka by si ale ze všeho nejvíc přála lampičku, aby se u ní mohla učit.

Související články

Další články