Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Holčička z reklamy na prací prášek dobývá Hollywood: Dakota Fanning má tvář porcelánové panenky

Zdroj: profimedia.cz
NAROZENINY
Herečka s tváří porcelánové panenky Dakota Fanning má před sebou ještě dlouhý kus kariéry, na kontě však má už celou řadu zajímavých rolí. Na filmových plátnech se měla objevit také po boku své mladší sestry Elly, jenže jejich dlouho očekávaný snímek The Nightingale (Slavík) se kvůli koronavirové pandemii odložil. Už podruhé.

Krásná Dakota Fanning, která se narodila v americké Georgii, dnes slaví své 27. narozeniny. Její máma Joy byla profesionální tenistka, otec Steve se zase věnoval baseballu a pracoval v elektronice, Dakotu to ale už jako malou táhlo k herectví.

Lolita Dakota Fanning

Už když jí byly dva roky, tak uměla číst. A v pěti už hrála v reklamě na prací prášek Tide. Na střední škole se dostala i do týmu roztleskávaček a dvakrát se stala královnou plesu. Během studií se věnovala také zobrazení žen v kultuře a filmu a už jako mladá podepsala několik lukrativních kontraktů.

Před deseti lety se stala tváří kampaně na parfém Oh, Lola! od amerického módního návrháře Marca Jacobse, jenže tato kampaň byla zakázána ve Velké Británii. Důvod? Údajně podněcovala dětskou sexualitu.

Dakota Fanning, po jejímž boku se už nějakou dobu pohybuje Henry Frye, má na kontě i celou řadu zajímavých rolí. Zahrála si ve snímcích, jako jsou Válka světů, Twilight sága, Snílek či Hra na schovávanou. Také se objevila v desítkách seriálů, její tvář jste mohli vidět například v Přátelích, Griffinovi či Kriminálce Las Vegas.

Dakota a Elle Fanningovy

A hodně dobře nakročeno má i Dakotina dvaadvacetiletá sestra Elle, která se objevila například ve filmech Babel nebo Zloba – Královna černé magie. Elle společně s Dakotou budou také hlavními hvězdami chystaného snímku Slavík, který vychází z předlohy stejnojmenné úspěšné knihy.

Děj tohoto historického válečného dramatu se odehrává v předvečer druhé světové války a zaměřuje se na boj sester o přežití a vzdorování německé okupaci. Celý příběh byl inspirován odvážnými ženami francouzského odboje, které pomohly uniknout sestřeleným spojeneckým letcům z území okupovaného nacisty a zároveň skrývaly židovské děti.

Jenže na premiéru dlouze očekávaného filmu si fanoušci musí ještě počkat. Kvůli koronavirové pandemii totiž byla nejprve odložena na prosinec letošního roku, jenže ani tento termín už neplatí. Snímek by se tak měl v kinech objevit až 23. prosince roku 2022.

Související články

Další články