Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Holčička z pardubické popelnice: Pustili ji z nemocnice, bojuje o ni otec

ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Miminko

Holčička, kterou matka před dvěma týdny krátce po porodu hodila do kontejneru v Pardubicích, byla propuštěna z nemocnice. Portálu TN.cz to potvrdila mluvčí Pardubické nemocnice Kateřina Semrádová. Dítěte, které bylo nalezeno silně prochlazené a v ohrožení života, se ujal otec.Když na začátku ledna kolemjdoucí našli v Pardubicích v kontejneru malou holčičku, zpráva šokovala celé Česko. Policie krátce poté dopadla matku, která dítě do popelnice odložila. Holčičku podle vyšetřovatele zabalila do hadru a vyhodila ji do kontejneru.

Holčička měla obrovské štěstí, že se ji čirou náhodou podařilo včas najít, protože venku bylo několik stupňů pod nulou. Byla ve velkém ohrožení života. "Holčička měla ten den dvojité narozeniny, byla silně podchlazená, měla něco kolem dvaceti stupňů," uvedl tehdy Milan Šimek, mluvčí pardubické policie. Ihned po nálezu miminka se o něj přihlásil jeho otec, který si prý holčičku vždy přál. "Bude se snažit o ni bojovat, aby ji dostal do péče," řekl Šimek.

To se nyní také stalo. Holčička byla podle informací TN.cz propuštěna z nemocnice a vyzvedl si ji právě otec. Ten už se ženou, která dítě odhodila do popelnice, dva potomky vychovává. O tom, že jeho partnerka porodila, prý nevěděl.

Podstoupí testy otcovství

Nyní bude pod přísnou kontrolou sociálních pracovníků a bude muset podstoupit i test otcovství. "Orgán sociálněprávní ochrany dětí musí zjistit poměry v rodině, kam bude dítě umístěno. Pak dává své stanovisko k soudu," uvedl pro zpravodajský portál mluvčí pardubického magistrátu Radim Jelínek.

Podle TN.cz bydlel muž se ženou v bytě v pronájmu. Otec holčičky se ale měl v týdnu odstěhovat, přijel s dodávkou a z bytu vynosil své věci. Matka (35) holčičky je mezitím ve vazbě a je obviněná ze zvlášť závažného zločinu pokusu vraždy na nezletilci. Trestní sazba je 15 až 20 let, případně trest výjimečný. "Důležitou roli budou hrát v daném případu posudky, nelze vyloučit do budoucna změnu právní kvalifikace," řekla policejní mluvčí Markéta Janovská.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy