Pětiletá Alisa Doanvan skoro nemůže chodit. Každý krok je pro ni nesnesitelně bolestivý, její slabá kůže se snadno potrhá a na postižených místech vznikají obrovské boláky.

Onemocnění, kterým malá holčička z Velké Británie trpí, se odborně jmenuje Epidermolysis bullosa, u nás je tato choroba známá jako tzv. nemoc motýlích křídel. Tělo Alisy pokrývají obrovské hnisající boláky, takže holčička si nemůže ani pořádně hrát s dětmi, protože její křehká kůže by se mohla snadno poranit. Pokud by se do rány dostala infekce, mohla by Alisa i zemřít. Rodiče svou dceru nemůžou nikdy pořádně obejmout a pomazlit, protože při sebemenším dotyku se jí tvoří bolestivé vředy.

Lee, její matka, se naplno věnuje péči o Alisu a denně stráví hodinu a půl výměnou obvazů, což je pro její dceru velmi bolestivé. „Je hrozné vidět, kolik musí prožít bolesti. Nikdy ale nesténá a je velmi statečná,“ uvedla matka nemocné dcery pro Mail Online.

Rodina aktivně spolupracuje s organizací Debra, která takto postiženým lidem pomáhá. Její pobočku najdete i u nás, patronkou Debry je herečka Jitka Čvančarová.