Maličká Daisy se koupala ve vaně se svou sestrou Lilly. Hrály si spolu a bylo jim fajn. Táta na minutku odběhl do přízemí pro ručníky a plenky. Když se vrátil, plavala Daisy na hladině hlavou dolů. Matka v době události byla na návštěvě u sousedky.

„Okamžitě jsem ji vytáhl z vody, položil na podlahu a zkoušel ji oživovat. Podařilo se mi z její pusy dostat vodu a zvratky. Křičel jsem o pomoc, ale už nedýchala,“ sdělil kriminalistům otec Dale Anderson.

Přivolaný koroner se postavil na stranu rodičů. „Je zcela jasné, že nechat dítě samotné třeba i jen minutku, je velmi nebezpečné. Ale žádný rodič přeci nemůže očekávat takovouto tragédii,“ řekl u soudu Jean Harkin, který tělíčko ohledával.

Sousedi se ale proti manželům Andersonovým postavili. Tvrdí, že Andersonovi na své děti neměli čas a že bylo otázkou času, kdy se stane nějaká tragédie. Oba dva navíc byli obviněni z výroby drog, v bytě se totiž našlo dvanáct květináčů s marihuanou.

Příčinou smrti bylo podle patologů utonutí, děvčátko nemělo žádné skryté srdeční vady. Rodiče nakonec byli odsouzeni jen za pěstování marihuany. Přímý podíl na smrti dítěte jim zatím nikdo nedokázal.