Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Holčička se narodila s vzácnou vadou: Narostla jí druhá ústa včetně rtů, zubů a jazyka

Holčička se narodila s vzácnou vadou: Narostla jí druhá ústa včetně rtů, zubů a jazyka
Zdroj: Profimedia
Dvoje ústa
Šestiměsíční dívenka ze Severní Karolíny trpěla vzácnou vadou. Dítěti vyrostla na tváři druhá ústa včetně rtů, zubů a jazyka. Naštěstí se lékařům podařilo dvoucentimetrová ústa úspěšně odstranit.

Britský deník Daily Mail přinesl zprávu o nevídané vadě u člověka. U nenarozené holčičky se ve 28. týdnu těhotenství objevila druhá ústa. Lékaři si zprvu mysleli, že jde o cystu nebo nádor. Jejich domněnky se ovšem nepotvrdily, protože se skutečně jednalo o druhá ústa, a to včetně zubů, jazyka a rtů.

Naštěstí druhá ústa neměla napojení na ta hlavní, a tak mohla holčička normálně dýchat, jíst i pít. Podle lékařů se ve druhých ústech dokonce objevovaly sliny.

Holčička musela podstoupit operaci, která dopadla úspěšně. Lékaři odstranili nepotřebný orgán včetně podpůrných kostí. Již za několik měsíců se maličké děvčátko uzdravilo a nebude vyžadovat další léčbu.

Jak uvedl portál Daily Mail s odvoláním na British Medical Journal, od roku 1900 se eviduje pouze 35 případů lidí, u kterých se objevila takzvaná diprosopie, neboli zdvojení nějaké části tváře.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy