Hailie Dillon z britského Middlesbrough se mamince Cheri (22) a tátovi Timovi (32) narodila 23. února 2017, když jí bylo jen 23 týdnů a 6 dní. Miniaturní holčičku museli v nemocnici resuscitovat, okamžitě putovala do inkubátoru, mnoho šancí na život, natož zdravý, jí ale lékaři nedávali. Vážila jen něco málo přes 500 gramů, nefungovala jí část plic a byla tak nedovyvinutá, že jí byly vidět žíly a dokonce i mozek.

„Kdybychom zůstali u nás v místní malé nemocnici, prohlásili by ji za pozdní potrat. Věděli jsme ale, že moje těhotenství je rizikové, tak jsme se raději na nějakou dobu přestěhovali k rodičům, odkud je to blízko do velké porodnice s neonatologickým oddělením,“ vysvětlila listu Daily Mail Cheri, která už má doma dva syny, jaké měla Haillie štěstí v neštěstí.

Novorozenci jsou obecně považováni za životaschopné od 24. týdne a to se jim dává asi 30% šance na přežití. „Když se Haillie narodila, nevěřili jsme, že přežije. Vypadala jak rudý mimozemšťan, ne jako miminko. A byl jí vidět mozek,“ shrnula Cheri.

Všechno ale dopadlo nadmíru skvěle a z Haillie je dnes krásná roční holčička, na kterou je celá rodina právem hrdá.