Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Holčička se narodila JEDINÝ DEN před hranicí potratu! Ve 23.týdnu měla průsvitnou hlavičku

Hailie Dillon se narodila ve 23. týdnu
Zdroj: Profimedia
Malá Hailie Dillon je velká bojovnice. Narodila se den před hranicí, od které jsou děti považovány za novorozence, ve 23. týdnu těhotenství. Byla tak nedonošená, že jí byly vidět žíly a mozek. Přesto dokázala přežít a dnes je z ní roční princeznička.

Hailie Dillon z britského Middlesbrough se mamince Cheri (22) a tátovi Timovi (32) narodila 23. února 2017, když jí bylo jen 23 týdnů a 6 dní. Miniaturní holčičku museli v nemocnici resuscitovat, okamžitě putovala do inkubátoru, mnoho šancí na život, natož zdravý, jí ale lékaři nedávali. Vážila jen něco málo přes 500 gramů, nefungovala jí část plic a byla tak nedovyvinutá, že jí byly vidět žíly a dokonce i mozek.

„Kdybychom zůstali u nás v místní malé nemocnici, prohlásili by ji za pozdní potrat. Věděli jsme ale, že moje těhotenství je rizikové, tak jsme se raději na nějakou dobu přestěhovali k rodičům, odkud je to blízko do velké porodnice s neonatologickým oddělením,“ vysvětlila listu Daily Mail Cheri, která už má doma dva syny, jaké měla Haillie štěstí v neštěstí.

Novorozenci jsou obecně považováni za životaschopné od 24. týdne a to se jim dává asi 30% šance na přežití. „Když se Haillie narodila, nevěřili jsme, že přežije. Vypadala jak rudý mimozemšťan, ne jako miminko. A byl jí vidět mozek,“ shrnula Cheri.

Všechno ale dopadlo nadmíru skvěle a z Haillie je dnes krásná roční holčička, na kterou je celá rodina právem hrdá.

Související články

Další články