Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Holčička (†7) zemřela HLADY, někteří Češi mají nechutnou radu pro rodiče: Ať si koupí antikoncepci!

Zdroj: repro Twitter, Facebook
+ Další fotografie
Válka v Jemenu
GLOSA: Občanská válka v Jemenu si podle odhadů vyžádala přes 50 tisíc obětí. Mezi nimi je i malá Amal (†7), která tento týden zemřela hlady. V uprchlickém táboře, kde prohrála boj o přežití, a nejenom tam, totiž řádí hladomor. Někteří Češi ale mají jako obvykle ve všem jasno a jemenským rodičům vzkazují, že by neměli souložit bez ochrany!

Neskutečné reakce některých Čechů se sešly v reakci na smrt malé holčičky. Sedmiletá Amal Hussein řadu měsíců trpěla v uprchlickém táboře na severu Jemenu. V zemi už čtvrtým rokem řádí občanská válka, v níž proti sobě stojí povstalci a vládní armáda podporovaná Saúdskou Arábií.

Blízkovýchodní stát kromě každodenních střetů vojsk sužuje i krutý hladomor. A podlehla mu právě dívenka, jejíž fotka tento týden obletěla svět. Ohromně silný snímek pořídil pro The New York Times Tyler Hicks. To ale mnohé Čechy vůbec nezajímá a Jemencům vzkazují, aby souložili jedině s ochranou!

„Chtělo by to antikoncepci,“ radí Danka. A Václav přitakává: „Tak si ale nemusí ti lidé ty děti dělat, když je neuživí a prezervativy je vyjdou levněji. Chudák pak to děcko!“

„Ti asi ani neví, co to je. Tak ať to nedělají, když to neumí,“ dodává Monika.

Ignorace souvislostí

Je zarážející, kolik lidí si nedokáže dát věci do souvislostí. Jemen rozhodně nepatří k zemím, kterou by trápila enormní porodnost. Svou rozlohou je téměř sedmkrát větší než Česká republika, obyvatel má 28 milionů. A to není ani třikrát tolik než počet obyvatel Česka.

Najdou se naštěstí i tací, kteří si názor neutváří jen na základě zkresleného zpravodajství dezinformačních webů, jichž u nás působí mraky. „A proto by adopce takových dětí neměla mít tak přísná a strašně zdlouhavá pravidla a podmínky. Jsou ženy a páry, které by tak moc chtěly takovému dítku pomoci, bohužel jich není moc, ale jsou. Tak snad i jiné děti budou jednou šťastné v milující rodině,“ napsala uživatelka Michalka v reakci na smutnou zprávu o smrti Amal.

A v neposlední řadě se jen stěží dá pochopit české vnímání role Saúdské Arábie. Lidé propukají v řev, když arabské království nechá zavraždit novináře, ale intervenci v suverénní zemi ignorují…

Související články

Další články