Několik měsíců ji neviděli, ale nikdo nehnul ani brvou. Teprve šestiletá Valerie Kvasničková z pražského Žižkova se ztratila už v loni v říjnu. Její zmizení nahlásil jeden z jejích příbuzných až teď!

Policistům řekl, že ho znepokojilo, že dívku už delší dobu neviděl. O Valerii se spolu se třemi sourozenci starala babička, všechny děti měla v poručnictví.

S jistotou byla dívka naposledy viděna v říjnu 2017, a to ve Viklefově ulici na Žižkově. Tam rovněž bydlela. Příbuzní ji podle policie možná viděli ještě v období Vánoc, ale s jistotou to nikdo nevěděl.

Babička strážcům zákona nedokázala vysvětlit, že neví, kde se Valerie momentálně nachází. „Kriminalisté s šedesátiletou ženou zahájili trestní stíhání pro trestné činy opuštění dítěte nebo svěřené osoby a zanedbání povinné výživy. Zároveň podali podnět na její vzetí do vazby, což soud akceptoval,“ řekl mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Není vyloučeno, že se holčička stala obětí trestného činu. Valerie měří asi 120 centimetrů, má černohnědé vlasy a hnědé oči. Na levém obočí má jizvu. Zveřejněná fotka byla pořízena před dvěma lety, novější neexistuje. Všechny, kdo by o dívce mohli mít nějaké informace, policisté prosí, aby zavolali na linku 158.