Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Holčička (†6) ve slovenské nemocnici UMŘELA ŽÍZNÍ: Odporná reakce OBVINĚNÝCH lékařek!

Zdroj: reprofoto TV Markíza
Tragická smrt
Před pěti lety přivedli rodiče malou Ninu do nemocnice v Trenčíně, aby jí pomohli se střevní virózou. Na první pohled banalita se ale zkomplikovala. Na jazyce se jí udělal obří strup a popraskaly jí rty. Podle maminky byli lékaři na potíže několikrát upozorněni, o holčičku se však pořádně nepostarali a šestiletá Nina zemřela na dehydrataci. Teď promluvily dvě obviněné lékařky!

Přestože šestiletá Nina zemřela v trenčínské nemocnici už před pěti lety, minulý týden došlo k zásadnímu posunu. Tragický případ se znovu vyšetřuje a po dlouhém čekání padla i dvě obvinění!

„Policejní vyšetřovatel odboru kriminální policie vznesl proti dvěma lékařkám obvinění z přečinu usmrcení,“ sdělila mluvčí krajské policie Elena Antalová slovenskému Novému Času.

Pro rodiče zesnulé holčičky to znamená naději, že se konečně dočkají spravedlnosti. „Ninku nám už nic nevrátí, ale jsme rádi kvůli rodičům dalších dětí, které by se takovýmto lékařům neměly dostat do rukou,“ myslí si. Podle jejich slov se jejich dcerušce, kterou hospitalizovali kvůli střevní viróze, v nemocnici dostatečně nevěnovali, dívenka pak zemřela na dehydrataci.

Šokující jsou reakce doktorek, které policie viní ze smrti malé Niny. „Nemám se už k čemu vyjadřovat, mám práci,“ vzkázala jedna. Druhá se vyjádřila prostřednictvím mluvčí nemocnice: „Vzhledem ke skutečnosti, že FN TN nedisponuje a nebyla obeznámena s obsahem usnesení o vznešení obvinění, nebudeme se k této otázce vyjadřovat.“

Nezbývá než dodat přání, aby se takových tragédií stávalo co nejméně.

Související články

Další články