Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Holčička (6) jediná z prvňáků mluvila německy: Muslimové ji ve škole šikanovali a zranili!

Zdroj: profimedia.cz
úskalí integrace
Integrace přistěhovalců na mnoha místech Německa neprobíhá bez problémů. Server Focus nyní přinesl příběh dívky, kterou ve škole šikanovali spolužáci. Byla jediná, kdo ve třídě uměl německy. Dívku nakonec spolužáci pořezali na břichu.

Případ, který popsal německý portál Focus, se týká šestileté Yary ze středoněmeckého Kasselu.

Dívka chodila na školu Carl-Anton-Henschel-Schule. Jednoho dne si začala připadat osamělá. Zjistila, že je ve třídě jediná, kdo umí německy. Podle listu Focus má 95 procent žáků zmiňované školy migrační kořeny.

Její rodiče (matka je Brazilka) vedení školy několikrát upozornili, že Yaru spolužáci šikanují. Nakonec příběh předali novinářům, protože vedení školy se šikanou nic nedělalo. Podle tatínka Mikea vedení školy ztratilo kontrolu nad tím, co se ve vzdělávacím zařízení děje.

Šikana měla brutální vyvrcholení. Partička dětí šestiletou Yaru vzala na školní dvorek a malý Arab pak vystrašenou dívku pořezal na břiše.

Podle německých médií se množí případy, kdy muslimští žáci útočí na kolegy ze třídy kvůli jiné víře. Deník Die Welt zase informoval o dění na základní škole Paul-Simmel-Grundschule v Berlíně. Jedné dívce tam spolužáci vyhrožovali smrtí, protože nevyznává islám. Integrace muslimů do německé společnosti je složitá, úspěšnému splynutí s většinovou společností často brání pravidla Koránu.

Související články

Další články