Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Holčička (12) porodila dvojčata: Odporné zrůdy znásilněnou dívku donutily děti donosit

Holčička (12) porodila dvojčata: Odporné zrůdy znásilněnou dívku donutily děti donosit
Zdroj: archiv
+ Další fotografie
zvěrstvo
Oběti sexuálních zločinů nejsou pouze dospělé ženy. Patří mezi ně také 12letá dívka z Argentiny, které dokonce tamní úřady zakázaly jít na potrat, i když je ještě dítě a byla navíc znásilněna. Porod bývá velmi náročný pro tak mladé dívky, pro tuto konkrétní o to víc. Musela odnosit a porodit dvojčata.

Mnoha lidem se zdá naprosto zvrácené nechat ženu porodit dítě, které bylo počato při znásilnění. V tomto případě byla teprve dvanáctiletá Argentinka donucena dvojčata odnosit a v nemocnici pak porodila císařským řezem. Jméno útočníka ani dívky nebylo médii zveřejněno.

Argentina, stejně jako další latinskoamerické státy, má vzhledem ke katolickému náboženství velmi striktní názory, co se týče potratů. Bez ohledu na věk nebo okolnosti není v některých státech možné provést legální interrupci. V Argentině se potraty mohou využít pouze v případě, že jde o znásilnění. U této dívky k tomu však nedošlo. A to ani přes její zvrácený zážitek a věk.

Žádosti nikdo nevyhověl, dívka musela porodit

"Navzdory tomu, že byla vznesena žádost od Národního ředitelství pro sexuální zdraví, aby došlo k okamžitému řešení této situace a k zachování fyzického i psychického zdraví znásilněné, se úřady rozhodly, že návrh zamítnou. Dívce nebylo umožněno podstoupit potrat legální cestou," stálo ve vyjádření, které se objevilo na sociálních sítích. Bylo doplněno o komentář, že "stát zlověstně udržuje nerovnost", když měl dívky v podobných případech chránit.

Dívka z města Monterrico porodila dvojčata císařským řezem v nemocnici Hector Quintana Maternal and Child minulou neděli. Odborníci působící v instituci, kde se zabývají právem rozhodovat o zdraví lidí, obvinili úřady ze záměrného zdržování řešení situace 12leté dívky do doby, dokud nebyla dvojčata schopna přežít i mimo její dělohu.

Za potrat tam jdete za mříže na dlouhé roky

Je to jeden z posledních případů, který poukazuje na to, jak je složité si v Argentině zajistit legální potrat. Stále se totiž ve státě řídí zákonem z roku 1921, který dovoluje potrat pouze v případě, že je žena plodem ohrožena na životě. Minulý rok byl k zákonu přidán dodatek o tom, že mohou ženy podstoupit interupci ve chvíli, kdy byly znásilněny. Ve všech ostatních případech je potrat brán jako trestný čin, za který ženě hrozí až 15 let za mřížemi. Trest za vyvolání potratu či s jeho souhlasem může být až 4 roky ve vězení.

Podobně je tomu v současné době v Polsku, kde se tamní úřady rozhodly zamítnout veškeré potraty nehledě na situaci či věk. Právě kvůli tomu se poslední měsíce mnoho Poláků rozhodlo vyjít do ulic, aby proti takovému zvěrstvu bojovali.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy