Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Hokejový trenér Růžička na pokraji sil: Bál jsem se i najíst, zachránila mě operace

Vladimír Růžička:  Bál jsem se i najíst!
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
zdraví

Známý hokejový kouč Vladimír Růžička (58) měl namále. Jak sám přiznal, v nedávné době zhubl dvacet kilo a od nejhoršího ho zachránila až operace v pražském Motole. Podle svých slov jeden čas nemohl téměř jíst. Navštívit doktora se mu přesto nechtělo.

Sportovním světem se šuškalo, že hokejový trenér Vladimír Růžička, který ještě jako kapitán dovedl český tým k vítězství na olympijském turnaji v roce 1998 v Naganu, na tom zdravotně není zrovna nejlépe. A ukázalo se, že to byla pravda.

„Delší dobu jsem se necítil dobře. Asi půl roku jsem měl problémy s trávením, ale říkal jsem si, že to pořád souvisí s prodělaným covidem. Ztratil jsem čich, chuť, takže jsem si myslel, že i tohle je s tím spojené. Jenže se to neustále zhoršovalo. Už někdy během června se to dostalo do fáze, že jsem se bál najíst.“ svěřil se Růžička se svými zdravotními problémy deníku Sport.

Nemohl sníst ani menší jídlo

Podle svých slov mu dělalo problémy sníst i menší jídlo, protože se mu žaludek i střeva záhadně posunuly. „Věděl jsem, že se mi pak udělá blbě. Takže jsem moc nejedl. I když jsem si dal něco malého, za tři nebo čtyři hodiny mi bylo zle.“ Zachránila ho až rychlá operace v pražské motolské nemocnici během léta. „Dlouho jsem o tom nechtěl mluvit, přece jenom to bylo dost osobní,“ vysvětlil Růžička, kterému se po operaci viditelně ulevilo.

Zpočátku přitom o návštěvě lékařů nechtěl ani slyšet: "Manželka mě posílala k doktorovi, ale mně se k němu nechtělo. Vždy jsem to nějak zlehčil a zahrál do autu.“ popsal hokejový kouč, který muže v bílých pláštích nemá zrovna v oblibě: „Nejsem takový typ. A když už k lékaři jdu, tak na poslední chvíli. Jenže pak už jsem se dostal do stadia, že jsem měl strach cokoli sníst. Pořád se to zhoršovalo, začal jsem i zvracet. To už manželka nevydržela a vyhnala mě k doktorovi. Sedl jsem do auta a zajel v Chomutově za primářem Mírou Šofrem. Hned mi udělal různá vyšetření a zjistil, že mám střeva i žaludek jinde, než by to mělo být," vysvětloval "Růža", jak se odhodlal svou situaci řešit.

Nyní už je legendární trenér v mnohem lepší kondici, operace evidentně zabrala: "Už se cítím mnohem líp,“ dodal současný kouč hokejové Kadaně.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy