Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Hokejový svět v slzách: Slovenský ředitel a bývalý hráč (†36) spáchal sebevraždu

Dušan Pašek mladší.
Zdroj: Profimedia
Smrt

V pátek dopoledne otřásla slovenským hokejovým světem smutná zpráva. V pouhých šestatřiceti letech zemřel bývalý hokejista a generální manažer klubu Bratislava Capitals Dušan Pašek mladší (†36). Podle informací slovenského webu Športky se oběsil.

Je to jen pár dní zpět, co média informovala o tragickém úmrtí slovenského hokejisty Borise Sádeckého (†24). Po jednom ze zápasů zkolaboval a lékařům se ho již nepodařilo oživit. Tuto informaci oznámil na sociálních sítích ředitel klubu Bratislava Capitals Dušan Pašek.

Dnes dopoledne na facebookové stránce hokejového klubu přibyla další tragická zpráva. S velkým zármutkem oznamujeme, že zemřel ve věku 36 let generální ředitel bratislavského Capitals klubu Dušan Pašek,“ píše se ve statusu. „Je to obrovská ztráta pro slovenský sport a pro všechny, kdo Dušana znali. Měl celý život a velké plány na pomoc slovenskému hokeji. Byl to můj nejlepší přítel a jeho smrt mě zasáhla hluboko. Chtěl bych vyjádřit soustrast jeho nejbližší rodině,“ uvedl zdrceně Ivo Ďurkovič, prezident hokejového klubu Bratislava Capitals.

Spáchal sebevraždu

Slovenská média v čele se Športky informovala, že Pašek spáchal sebevraždu. Od čtvrtečního večera byl nezvěstný a v pátek ho našli v bratislavské čtvrti Koliba oběšeného. Odchovanec Slovanu Bratislava byl trojnásobným mistrem Slovenska. Svou hokejovou kariéru ukončil ze zdravotních důvodů v únoru 2016.

Dušan Pašek mladší byl synem legendárního československého hokejového útočníka Dušana Paška staršího. Ten se v roce 1985 v Praze podílel na zisku titulu mistrů světa. Kromě toho měl také dvě stříbra i bronz na mistrovství světa nebo stříbro z olympijských her v Sarajevu v roce 1984.

Jeho život také skončil tragicky. V březnu 1998 byl v osmatřiceti letech nalezen s prostřelenou hlavou ve své pracovně. Jeho smrt byla uzavřena jako sebevražda.

Související články

Další články