Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Hokejové šílenství mezi fanoušky: Nerozehnaly je ani kroupy, to prší zlato, plakalo se radostí

Fanoušci šíleli po celé republice.
Zdroj: Tomáš Martínek/eXtra.cz/Profimedia/koláž
Předchozí Další
+ Dalších 30 fotografií
ms 2024

Hokejové šílenství zakončené božským zlatým triumfem. Uplynulý víkend, jehož hlavním tématem se stalo bezesporu mistrovství světa v hokeji, snad nikdo nesledoval nic jiného. Nadšení fanoušci podporovali náš tým, odkudkoli to jen šlo. Ve švech praskala O2 arena, velké i malé podniky a v neposlední řadě i fanzóna před halou, kde o víkendu nechyběla ani redakce eXtra.cz. 

Mistrovství světa v hokeji je za námi a nemohlo pro nás skončit lépe. Po dlouhých 14 letech vybojoval náš nároďák zlato v ostře sledovaném finále se Švýcarskem. Nadšení fanoušci podporovali náš tým ze všech koutů republiky, obsadili bary a hospody. Neuvěřitelná atmosféra panovala i ve fanzóně přímo před O2 arenou, kde nechyběla ani redakce eXtra.cz.


Nejdříve Češi váleli v sobotu v zápase proti obávanému Švédsku. V semifinále smetli do té doby neporažený celek až nečekaně hladce, ani sami Švédové si určitě nepamatují, kdy naposledy dostali od někoho sedm gólů. Nedočkaví fanoušci se začali do fanzóny hrnout již v brzkých hodinách, aby urvali ta nejlepší místa. Ačkoli to v prvních minutách po prvním švédském gólu nevypadalo vůbec dobře, fanoušci hnali hráče kupředu. "Pojďte, kluci! My chceme gól!" skandovali hokejoví nadšenci a jejich přání bylo brzy vyslyšeno. Nejdříve přišlo hned dvakrát za sebou brzké vyrovnání a potom ve druhé třetině česká gólová smršť, kdy za necelé tři hrací minuty padly tři branky, které zápas prakticky rozhodly.

V sobotu pršely švédské slzy

Těsně po závěrečném sedmém gólu se spustila průtrž mračen. Pokud byste však čekali, že se fanoušci seberou a odejdou, jste na velkém omylu. Neodešel nikdo. I navzdory nepřestávajícímu silnému dešti a následným kroupám Češi skandovali o sto šest. "To nám prší zlato," ozývalo se mezi lidmi. "To jsou švédské slzy," pokřikovali zase další.


Při odchodu jsme potkali pár zklamaných švédských fanoušků. Při pohledu na věrné české fanoušky, promoklé až na kost, se však ani oni neubránili úsměvu. "Jste blázni! Ale jste nejlepší hokejový tým," plácli si s námi a vyjádřili podporu do dalšího zápasu. Je to tam. Jdeme do finále.

Šílenství se nedalo zastavit, lidé plakali radostí

Jestli se v sobotu dalo napětí ve fanzóně krájet, v neděli, v zápase proti Švýcarsku, jež o den dříve porazilo Kanadu, dosáhla nervozita mezi všemi přítomnými ještě vyššího levelu. I v tomto případě veřejnost nepodcenila včasný příchod a s pokřikem "Jdeme si pro zlato" se lidé hrnuli před O2 arenu. Švýcarské fanoušky byste dokázali spočítat na prstech jedné ruky.


Atmosféra byla neuvěřitelná, a to i navzdory tomu, že v prvních dvou třetinách nepadl jediný gól. "Lukáš Dostál," skandovali lidé při každém skvělém zákroku našeho gólmana, který jako by v české bráně postavil zeď. To, na co všichni čekali, přišlo v 50. minutě, kdy Pasta odpálil hokejovou bombu. Vypuklo šílenství, euforie a zlatá medaile už byla na dosah.

Ačkoli vítězství ještě nebylo v kapse, po gólu Davida Pastrňáka byli rozdivočelí fanoušci k nezastavení a řev, který se linul z fanzóny, museli snad slyšet až na ledové ploše. Když v šedesáté minutě zametl David Kämpf puk do prázdné branky, už nebylo o čem – a máme zlato. "Hoši, děkujem!" skandovali již nezastavitelní fanoušci, kteří zůstali až do posledních chvil. Pak už se rozezněly první tóny české hymny, Češi naplno pocítili hrdost a většina lidí neskrývala ani své slzy radosti a dojetí.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy