Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

Hokejová zabijačka Růžičky a svazu: Komu slouží hodně podezřelí aktéři dnešní parlamentní taškařice Palaščák, Kotrba, Šachl a spol.?

Kauza okolo mládežnického hokeje je dle názoru redakce účelově
využívána několika skupinami s různou motivací k donucení současného
svazového vedení k rezignaci a následnému převzetí kontroly nejen nad
mládežnickým hokejem u nás.
+ Dalších 8 fotografií
V hokejové aféře "úplatků na ose Palaščák - Růžička" se po rozdmýchání celé věci zřejmě předem plánované nátlakové akce několika skupin objevuje na straně "diverzantů ve službách údajného dobra" několik dříve vůbec nebo málo známých jmen, která rozhodně stojí za pozornost. Kdo jsou Růžička, Král a spol., to víme a média nabízejí až komicky širokou škálu výkladu jejich chování a výroků, ale co krom jmen i kauzu sledující sportovní fanoušek ví o rodičích/trenérech/otcích/bojovnících proti výchovnému/šíbrům nižší úrovně, kteří v kauze svědčí, prozatím minimálně v médiích a vhledem k počtu různých podaných trestních oznámení už brzy budou muset mluvit i na policii, případně u soudu?

Autor textu si vybral pět nejkřiklavějších ze strany přímých aktérů aktuální přestřelky, několik se jich dnes potká na půdě Parlamentu ČR při prapodivném a zjevně vykonstruovaném „panelu“ o mládežnickém hokeji. Kauze jsme se obsáhle naposledy věnovali předevčírem.

Miroslav Palaščák – vychcánek z Řeporyj

Zhrzený otec, který obviňuje Růžičku, tehdy hlavního kouče a holku pro všechno v HC Slavia, že v letech 2012–2013 předal trenérovi a zprostředkovateli Jiřímu Moučkovi „sponzorský“ dar za to, že se o něj Slavia a Růžička „postarají“. Dnes jsou na obou stranách podaná oznámení, oba aktéři se zamotávají do výpovědí a rozhodne až soud, dle nás o tom, že Růžička je negramotný génius hokeje a naivka, ale úplatky nebral a že natočen byl ve skutečnosti krom jiného daňový únik Slavie, která se dnes k Růžičkovi i aféře nehlásí, ač v ní hraje důležitou roli.

O Růžičkovi a tehdejší situaci v klubu jsme napsali dost, kdo je ale ve skutečnosti Miroslav Palaščák, který nahrávku zveřejnil podezřele pozdě a s dokonalým „timingem“ a jehož rodina neměla o celé věci do poslední chvíle ponětí?

Dříve mnohem úspěšnější podnikatel za sebou dle zjištění redakce nemá dobré období, a to i mimopracovně, kdy měl podle nepotvrzených informací jednoho ze svědků v aféře přijít nedávno o částku v řádech milionů (údajně mohlo jít až o patnáct) v důsledku investice svých obchodních přátel, kteří mu měli slíbit částku zhodnotit. Zhrzený otec, co mu jde o dobro hokeje, dále řeší komplikovanou situaci týkající se rodinného stavu a závazků, které má jako stavitel barevně výstřední nemovitosti v pražských Řeporyjích na krku. Palaščák spekuluje na poli pojišťovnictví a má velký talent na obchody jaksi mimo sféru zdanění, v poslední době ovšem akutně shání finanční prostředky. Za nahrávku Růžičky měl původně od jednoho vydavatele požadovat peníze, po krachu celé akce zveřejnil nahrávku na YouTube.

Podivné je, že jeho rodina o celé věci neměla tušení, včetně synka, jemuž „pomáhal v kariéře“.

Podle mimořádně dobře informovaného zdroje blízkého Policii ČR byl navíc Palaščák nedávno prověřován ve více souvislostech a redakce eXtra může konstatovat, že po zběžné rešerši Palaščákových aktivit coby byznysmena, stavebníka a klienta v oblasti pojišťovnictví je zjevné, že podnikatel měl dobrý důvod pro to, velmi dlouho tajit svoji tvář nejen kvůli údajným věřitelům a minulosti.

Jedna z pojišťoven v jeho domě například řešila a následně vyplácela sedm set tisíc korun plnění v důsledku narušení statiky a škodě na majetku (zásadní poškození/zhroucení nedávno postavené zdi), což „smrdí“ na první pohled.

„Potřebuje peníze, nezvládá to delší dobu, ale do tohohle by jen kvůli klukovi nešel. Ani nemohl. Slavia totiž nebyl jediný klub, kde podobně sháněl pro kluka místo, a on musel tušit, že to celé bez zveřejnění svého obličeje asi neuhraje. On má ale přitom krom věřitelů i dlužníky a další másla na hlavě z kšeftu s jednou stavební firmou,“ řekl eXtra člověk, který s Palaščákem prokazatelně během posledních tří let řešil několik transakcí.

Podnikatel a jeho rodina se zajímavě profilují i v místě bydliště, kam se před několika lety přistěhovali po dobudování vily. Místní úřad řešil například závažný incident v době, kdy ulice, ve které rodina bydlí, fungovala jako náhradní komunikace při tříměsíční dopravní uzávěře v obci během poslední zimy. Značně zkoušenou a hodně poškozenou vedlejší komunikaci v místě před svým domem podnikatel přehradil jakousi barikádou z lešení a na tři dny dopravu zcela paralyzoval. Poté, co do nedalekého bytu pro sociálně slabé jela sanitka, kterou navigace v době uzávěry dovedla až k Palaščákově „závoře“, proti které už plánovali starousedlíci občanskou neposlušnost, došlo k dohodě, po které podnikatel konstrukci odstranil, ale od té doby řeší obec přednostně náhlé opravy komunikace u Palaščákových doslova na zavolání, nejčastěji paní domu (autor textu je v uvedené MČ zastupitelem, pozn. aut.).

Jeho vazby na s Růžičkou rozkmotřené duo šéfů Slavie Pitter a Benýšek se prokázat zatím nepodařilo, že ale může mít motivaci různou, naznačuje aktuálně i to, co říká v dnešním vydání časopisu Týden: „Panem Růžičkou to nekončí, spíš to tím všechno začíná. To, že odstoupil, v českém hokeji nic neznamená. Až začnou odstupovat jiní lidé, tak to budu brát jako úspěch.“ Zřejmě nejen vy, pane Palaščáku.

Josef Ptáčník – „padělatel“ a rodič, co si nerozuměl s Bleskem

Otec dříve nadějných hokejistů Martina (21) a Josefa (23) je figurou, která se vynořila z Chomutova. Zdejší klub, který si práci s dětmi a transparentnost v oblasti financování mládežnických družstev hodně hlídá, už na něj podal trestní oznámení za jeho výroky z deníku Blesk z minulého čtvrtka, kdy měl v rozhovoru s redaktorem telefonicky prohlásit, že „…jeho kluci nedostali v A týmu Pirátů šanci a putovali do Klášterce, protože nezaplatil“.

Klub nejenže se důrazně od tvrzení distancoval a uveřejnil k věci řadu pro něj hovořících podkladů, ale včera zpochybnil autenticitu rozhovoru starší syn Ptáčníka s tím, že „bylo domluveno, že jméno rodiny se v tisku neobjeví“. Klub i tak nechává trestní oznámení běžet a jeho web v diskusích nabízí jednu zajímavou paralelu. Jméno doznavšího se uplácejícího táty, včetně jeho stáří, je údajně totožné s „jmenovcem“ dotyčného, který je díky aktuálně probíhajícímu soudnímu procesu v rozsáhlém podvodu s padělky označován za jednoho z největších a nejlepších padělatelů české a československé kriminalistiky.

Zajímavá souvislost, právě Chomutov, který se cítí být zásadně poškozen účelovou lží, je staronovým a na hodně let dopředu podepsaným zaměstnavatelem trenéra Růžičky a jeho ředitel Jaroslav Veverka patří ke křídlu, které podporuje současné vedení svazu v čele s předsedou Králem, a je hodně zvláštní, že další útok jednoho z „uplácejících rodičů“ přišel právě v Chomutově. Fascinující je i záležitost s rozhovorem a následným uveřejněním prohlášení zpovídaného a jeho syna, ze kterého vyplývá, že rozhovor nebyl publikován ve správném znění, nebyl autorizován a rodina se od něho de facto distancuje.

Klub navíc vydal prohlášení, ze kterého je zjevné, že oba hráči v rámci projektu spolupráce několika klubů v regionu dostali dostatek příležitostí a načasování a hlavně ostrosti prohlášení vůbec nerozumí. Spor Pirátů a právě Ptáčníka bude určitě zajímavé sledovat.

Tomáš Kotrba – rodič, maniak a Zemanovec z Jihlavy

Rodič-potížista, který nedávno málem rozložil hokejovou Duklu Jihlava. Nekompromisní zastánce jiných pořádků tak dlouho kritizoval vedení klubu, až se spolu s bývalým obráncem Dukly Jihlava se zkušenostmi z NHL Buzkem dostal do otevřené války s oddílem, který ale podle všeho čelí bezprecedentní snaze o zdiskreditování.

Kotrba se podílel na skandálu okolo pořádání prezidentského poháru, což měl být každoroční mládežnický turnaj, zjevně podporovaný lidmi s vazbami na SPOZ a „hradní kliku“, jehož loňský ročník skončil blamáží, o které jsme psali, pořadatel fixloval v zákulisí se soupiskami týmů, účetnictví akce se topilo v alkoholu, rodiče si stěžovali na „černé“ hráče, a když Kotrba udělal mezinárodní ostudu na jiné akci, byl na valné hromadě spolu s hrstkou dalších nespokojenců z Dukly vyloučen, načež přes sedmiletého syna, který díky tarzanovskému jednání otce v rámci registrace hráče o tuto přišel, stejně jako dalších několik desítek dětí sdružených okolo bojovníků proti tzv. „výchovnému“ sdružených ve spolku Sport region Vysočina, kde se shlukli bojovníci proti současnému vedení svazu, kteří se rekrutují hlavně z Jihlavy, Pelhřimova, Jindřichova Hradce atd.

Kotrba patří ke spolusvolavatelům dnešní parlamentní akce, kterou označuje řada institucí i jednotlivců za účelovou snahu donutit předsedu svazu k rezignaci. Samotná Dukla Jihlava už více než týden ústy svého jednatele a bývalého špičkového hokejisty Bedřicha Ščerbana volá o pomoc s konstatováním, že je celá parlamentní akce šílená už tím, že ji spolupořádají právě Kotrba s Buzkem.

„Už ta dvě jména jsou jasným signálem, že ten seminář je účelový a neseriózní,“ říká v otevřeném dopise adresovaném včera na všechny strany bývalý elitní hokejista a jihlavský jednatel Bedřich Ščerban, který nemůže uvěřit, že „nositelé způsobů, trendů a myšlenek výchovy a ochrany dětí v mládežnickém hokeji mají být právě tihle dva“.

Petr Šachl – rekordman v unášení dětí z Jindřichova Hrad­ce

V parlamentu by měl dnes být i další vykuk z výše uvedené party, šéf nově vzniklého klubu Střelci Jindřichův Hradec a aktuálně jakési „dvojče“ Buzka. Šachl prakticky ukončil činnost mládeže v konkurenčním Vajgaru, když mu měl odvést 34 mladých hokejistů a protestovat přitom proti výchovnému.

Náramně by se mu hodilo, kdyby odstoupilo svazové vedení a to nové dalo na návrhy právě jeho skupiny, ve které zatím nefiguruje nikdo, kdo by nebyl podezřelý. Šachl a Střelci stále technicky dluží za přestupy, řada kritiků obviňuje Šachla, Buzka a Kotrbu, že si berou malé hokejisty, kteří aktuálně nesmějí hrát, jako rukojmí.

Celá skupina okolo Sport regionu Vysočina, ve které má Šachl důležité slovo, je přes Kotrbu a zřejmě nejen přes něj pravděpodobně zajímavě napojena na zájmovou skupinu jinou, jak jsme uveřejnili předevčírem, kdy v článku zaznělo jedno i pro celou partu zajímavé prohlášení jednoho z klíčových zdrojů redakce: „Jakýsi František Hanus, člověk známý ze svého působení u Českých drah, pořadatel prezidentského poháru, s údajným napojením na Šloufa a přes něj na Hrad (Kotrba je, to je ale náhodička, neúspěšným kandidátem do krajského zastupitelstva za SPOZ), obcházel před několika měsíci známé v hokejovém prostředí s tím, že hledá finanční krytí pro mediální akce zaměřené na útok proti ČSLH. Poslal jsem ho do pr*ele, neboť vím, že je napojen na revoltující kluby proti ČSLH – Sport region Vysočina. Ty nazývají přestupní tabulky obchodem s dětmi, obchodem s bílým masem atd., jsou napojeny na poslankyni Olgu Havlovou, která jim organizuje na míru seminář, který zřejmě vymysleli v Jihlavě, kde mají všichni vazby,“ bylo nám řečeno s tím, že se někdo snaží využít aktuální aféry reprezentačního kouče Růžičky k vytvoření tlaku na odstoupení Krále, přenesení problému na celostátní úroveň a pod pláštíkem ochrany dětí realizovat plán na vlastní obohacení se a posílení vlivu.

Olga Havlová – hokejová poslankyně, co ji hokej posílá „do prdele“

Velmi bizarní svolavatelka dnešního parlamentního semináře o problémech mládežnického hokeje a ta, která má podle náznaků napojení na skupinu z Vysočiny. Do parlamentu se místopředsedkyně Věcí veřejných (?!!) nejprve nedostala v dresu své strany, uspěla až v předčasných volbách 2013, kdy prošla v Moravskoslezském kraji na druhém místě kandidátky Úsvitu Tomia Okamury. Jedenašedesátiletá knihovnice dokázala v životě neuspět snad ve všech druzích voleb od roku 1998, kdy napoprvé neprorazila ani v Jindřichově na Krnovsku, kde chtěla být zastupitelkou, následně získaný mandát dvakrát obhájila, ale již v trikotu jiného uskupení. Do parlamentu se jako „Véčkařka“ nedostala v roce 2010, hodně vtipné bylo její neúspěšné kandidování do Europarlamentu za Věci veřejné v loňském roce.

Jako svolavatelku a člověka, který to myslí upřímně, ji zpochybňuje kdekdo v hokejové komunitě, trenér reprezentační dvacítky Přerost ji za to dokonce v otevřeném dopise poslal veřejně „do prdele“ coby „neznalkyni a zmanipulovanou tragédii“, z čehož se vypsala v neuvěřitelném blogu na iDnes.

Perlila i v minulosti. Během olympiády v Soči skočila na hysterický článek věci neznalého biatlonisty Šlesingera z OH v Soči týkající se psů a prohlašovala: „Není důležité, jakého pejska máme, ale jaký k němu máme vztah. Pro většinu z nás je to další člen rodiny nebo alespoň pracovní společník, pro naše děti mazlíček a ochránce. I když nejsme výjimkou a máme mezi sebou některé trýznitele zvířat, jsou to naštěstí jen odsouzení hodné výjimky. To, co se však děje v olympijském městě Soči, mě přímo šokovalo, a protože nemám žádné možnosti, jak tomu zabránit, nemohu mlčet a mám potřebu se s vámi o svůj pocit podělit,“ prohlašovala, načež se ukázalo, že biatlonista v Soči nejenže nemohl vidět živého psa, ale o problematice on ani paní poslankyně nic neví.

Havlová působí jako svolavatelka diskuse nad „obchodem s dětmi“ hodně komicky a zřejmě bude mít co vysvětlovat i novému faktickému vedení Úsvitu, které podle informací redakce není z podezřelé iniciativy Havlové vůbec nadšeno.

Kauzu dále sledujeme…

Chcete se v kauze lépe orientovat? Zkuste tento článek

Přečtěte si o našich zjištěních okolo odchodu Růžičky ze Slavie, kterou pravděpodobně neokradl a ta se dnes z jasně se nabízejících důvodů od kauzy distancuje.

Kdo jsou Palaščák a Ptáčník, dva rodiče, kteří ženou celou kauzu, ve skutečnosti a jakou mají minulost? Kdo a proč mlčí o Růžičkově nevině? Co se ve skutečnosti děje na pozadí uměle vytvořené kauzy Růžička? Sledujte eXtra.cz.

Máte ke kauze poznatky či svědectví? Pište na redakce@extra.cz nebo přímo autorovi článku na pavel@extra.cz. Za anonymitu ručíme.

Co je to tabulkové odstupné

Tabulkové odstupné je hodnota hráče, na kterou má původní klub nárok, když se hráč rozhodne odejít jinam. A to dokonce i v takových případech, kdy hráče s oddílem nedrží žádná smlouva.

Tyto tabulky se vztahují na dospělé i děti, a to nejen v hokeji.

Například v nejvyšší soutěži, extralize, se hodnota každého takového hráče pohybuje kolem milionu korun i výš, cena dítěte je pak přestupním řádem ČSLH v hokeji stanovena v rozmezí od 10 do 300 tisíc korun v závislosti na věku dítěte. Tyto peníze za kluby často vyplácejí rodiče malých hokejistů.

Mohlo by vás zajímat

Další články